Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Buvęs JAV tarpininkas Bosnijai paneigė Karadžičiaus pareiškimą

Buvęs JAV taikos tarpininkas Bosnijai Richardas Holbrooke'as atmetė Radovano Karadžičiaus pareiškimą, kad Jungtinės Valstijos pasiūlė susitarimą, pagal kurį jis išvengtų baudžiamojo persekiojimo už karo nusikaltimus.
Richardas Holbrooke'as
Richardas Holbrooke'as / AFP/„Scanpix“ nuotr.

R.Karadžičius, kuris praėjusią savaitę buvo areštuotas po 11 m. slapstymosi, pirmą kartą pasirodė Hagoje įsikūrusiame Jungtinių Tautų (JT) karo nusikaltimų tribunole, kad atsakytų į kaltinimus genocidu, susijusius su jo vaidmeniu per 1992–1995 m. Bosnijos karą.

R.Karadžičius teismui sakė, kad R.Holbrooke'as JAV vyriausybės vardu pateikė jam pasiūlymą, pagal kurį buvęs Bosnijos serbų lyderis pasitrauktų iš viešojo gyvenimo ir imtųsi kitų žingsnių, o Vašingtonas įtikintų kaltintojus panaikinti jam kaltinimus.

R.Holbrooke'as telefonu iš Vašingtono sakė, kad pareiškimuose apie susitarimą su R.Karadžičiumi yra „nulis tiesos“.

„Tai senas kaltinimas, kurį Karadžičius primą kartą metė 1996-aisiais, – sakė jis. – Toks susitarimas būtų buvęs nemoralus ir neetiškas ... To tikrai nebuvo“.

JAV valstybės departamentas taip pat paneigė R.Karadžičiaus pareiškimą.

„Ambasadorius Holbrooke'as ir mes ne kartą aiškiai pasakėme, kad niekada nebuvo sudarytas joks susitarimas, pagal kurį Radovanui Karadžičiui būtų suteiktas imunitetas nuo persekiojimo ar arešto“, – nurodoma Valstybės departamento atstovo Seano McCormacko pareiškime.

Pasak R.Holbrooke'o, jis kaip privatus asmuo ir specialusis prezidento Billo Clintono pasiuntinys, su tuometiniu Serbijos prezidentu Slobodanu Miloševičiumi derėjosi dėl R.Karadžičiaus pasitraukimo iš posto.

„Kad paaiškintų tai savo paties žmonėms, jis tada pateikė tą istoriją ir per 12 metų ją pagražino, bet joje yra nulis tiesos. Aš dėl to jau liudijau“, – sakė R.Holbrooke'as. Buvusį JAV diplomatą prajuokino tokie 63-ejų R.Karadžičiaus žodžiai: „Jei Holbrooke'as vis dar nori mano mirties ir apgailestauja dėl to, kad šiame teisme nėra mirties bausmės, aš noriu žinoti, ar jo rankos pakankamai ilgos, kad mane čia pasiektų“.

R.Karadžičius turbūt netiksliai prisiminė vieną jo komentarą, sakė R.Holbrooke'as, kuris buvo Bosnijos karą užbaigusio susitarimo architektas. „Aš sakiau, jog žinau, kad Hagos tribunolas neturi mirties bausmės, bet jei kas ir nusipelno mirties bausmės, tai Radovanas Karadžičius, nes jis buvo atsakingas, tiesiogiai ar netiesiogiai, už 300 tūkst. mirčių, – pažymėjo R.Holbrooke'as. – Tad jei jis manęs vis dar bijo būdamas kameroje Hagoje, tai, manyčiau, tam tikra prasme yra netiesioginis komplimentas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius