Tiesiogiai

Tiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentaraiTiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentarai

Čekijos partijos pasirašė centro kairiųjų koalicijos sudarymo sutartį

Čekijos trys politinės partijos pirmadienį pasirašė centro kairiųjų koalicinės vyriausybės formavimo sutartį ir sieks skatinti ekonomikos augimą bei didinti biudžeto pajamas.
Bohuslavas Sobotka
Bohuslavas Sobotka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Čekija

Derybos dėl vyriausybės formavimo prasidėjo po spalio pradžioje įvykusių pirmalaikių rinkimų.

Naujosios vyriausybės vadovu taps Socialdemokratų partijos (CSSD) lyderis 42-jų Bohuslavas Sobotka, sugrąžinsiantis savo partiją į valdžią po beveik aštuonerius metus trukusio centro dešiniųjų valdymo.

Čekijos ekonomika po truputį atsigauna po to, kai pastangos mažinti valstybės skolą privertė vartotojus ir bendroves sumažino savo išlaidas ir šalis didumą pastarųjų dvejų metų buvo recesijoje. Naujoji koalicija yra užsibrėžusi išlaikyti biudžeto deficitą mažesnį nei 3 proc. bendrojo vidaus produkto.

B.Sobotka dar turi įtikinti prezidentą Milošą Zemaną patvirtinti jo ministrų kabinetą. Kairiųjų pažiūrų prezidentas M.Zemanas, kuris yra senas B.Sobotkos politinis varžovas, yra leidęs suprasti, kad nepatvirtins kai kurių B.Sobotkos kandidatų į ministrus.

Aiškios daugumos neturinčios koalicinės vyriausybės Čekijoje pastaruoju metu yra įprastos.

B.Sobotkos kairieji socialdemokratai laimėjo spalio mėnesio rinkimus, tačiau buvo priversti sujungti jėgas su nauja populistine partija ANO, kuri rinkimuose užėmė antrąją vietą.

Trečioji koalicijos partnerė bus mažesnė centristinė Krikščionių demokratų partija, kuri leis vyriausybei užsitikrinti 111 balsų 200 vietų parlamente, nors koalicijos stabilumas nėra garantuotas.

Daugiausia klausimų kyla dėl naujai suformuotos Nepatenkintų piliečių akcijos (ANO), kuriai vadovauja turtingas verslininkas Andrejus Babišas, savo rinkimų kampanijoje pasinaudojęs žmonių nepasitenkinimu kyšininkavimu politiniame aparate.

Jis turėtų perimti vadovavimą finansų ministerijai, bet tai kelia klausimų dėl galimo interesų konflikto. A.Babišui priklauso daugiau nei 200 bendrovių tinklas, daugiausia chemijos, žemės ūkio ir žiniasklaidos sektoriuose.

B.Sobotka žada sugrąžinti 10,5 mln. gyventojų turinčią šalį į Europą po euroskeptiškai nusiteikusių ankstesnių dešiniųjų vyriausybių valdymo. Tačiau nemanoma, kad šalis įsivestų eurų iki šio dešimtmečio pabaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius