Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl Baracko Obamos vizito Estija laikinai atnaujins vidaus sienų kontrolę

Lietuvos Respublikos pasas
Migracijos valdybos nuotr. / Lietuvos Respublikos pasas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dėl JAV prezidento Baracko Obamos vizito Estija keturioms dienoms atnaujins savo šalies Šengeno vidaus sienų kontrolę.

Estijos nacionalinis koordinacinis centras informavo Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybą, kad nuo rugpjūčio 31-osios iki rugsėjo 3 d. keliaujančiųjų tikrinimai bus vykdomi šios šalies pasienyje su Latvija, taip pat vykstančiųjų ES vidaus reisais keltais ir oro uostuose. Tokių papildomų saugumo priemonių imamasi dėl rugsėjo 3 d. numatyto B.Obamos vizito Estijoje.

Estijos pareigūnai vidaus sienų kontrolę atnaujina remdamiesi Šengeno sienų kodekso nuostatomis. Tai yra papildoma priemonė, kurios kiekviena bendrijos valstybė gali imtis, jei reikia užtikrinti tinkamą aukšto lygio renginių organizavimą bei papildomą jų dalyvių saugumą.

Atnaujinus vidaus sienų kontrolę į Estiją įvažiuojantys visų šalių, taip pat ir Lietuvos, piliečiai šios valstybės pareigūnams privalės pateikti galiojantį kelionės dokumentą – piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Lietuvos pasieniečiai primena, kad jokie kiti dokumentai vykti į užsienio valstybę netinka, t. y. į kitą šalį negalima įvažiuoti turint tik vairuotojo pažymėjimą, gimimo liudijimą ir pan.

Valstybės, priklausančios Šengeno erdvei, yra panaikinusios tarpusavio vidaus sienų kontrolę, tačiau kiekviena šalis ją gali laikinai atnaujinti, kai yra būtina imtis tam tikrų saugumo priemonių siekiant efektyviau užkirsti kelią rimtiems vidaus saugumo ir viešosios tvarkos pažeidimams.

Šengeno erdvės narės neretai pasinaudoja tokia teise laikinai atnaujinti savo valstybės vidaus sienų kontrolę. Dėl didelių sporto renginių bei įvairių aukščiausio rango politikų susitikimų savo vidaus sienų kontrolę anksčiau buvo atnaujinusios Austrija, Nyderlandai, Lenkija, Vokietija, Portugalija, Latvija, Prancūzija, Suomija, Belgija ir kai kurios kitos Šengeno erdvės šalys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min