Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Donecke išjungti ukrainietiški televizijos kanalai

Ukrainos kariai budi netoli Slovjansko
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos kariai budi netoli Slovjansko
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienio rytą prie Kramatorsko oro uosto įvyko susišaudymas tarp antiteroristinės operacijos vykdytojų ir prorusiškų separatistų. Per susišaudymą sužeisti du žmonės. Tuo metu teroristams duota užduotis.

Papildyta 20.23 val. Donbase išjungti ukrainietiški televizijos kanalai

Ginkluoti vyrai išjungė palydovinę ukrainietiškų televizijos kanalų transliaciją, skelbia „Unian“. Taip pat išjungti ir analoginės televizijos „Penktasis kanalas“ bei „UT-1“.

Pirmadienį ginkluoti vyrai Donecke užėmė vietinį televizijos bokštą. Maždaug 14.30 val. jie išjungė kanalus.

„Tai – ne vietos separatistų darbas. Įsiveržėliai kartu atsivedė ne Ukrainos specialistus, o atsinešta įranga yra skirta Rusijos televizijos kanalų transliacijai“, – sakė šaltinis televizijos stotyje

„Tai – ne vietos separatistų darbas. Įsiveržėliai kartu atsivedė ne Ukrainos specialistus, o atsinešta įranga yra skirta Rusijos televizijos kanalų transliacijai“, – sakė šaltinis televizijos stotyje.

20.18 val. ESBO ragina nemokėti išpirkų už įkaitų išlaisvinimą

Šveicarijos prezidentas Didier Burkhalteris, kurio šalis šiuo metu pirmininkauja Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO), pirmadienį ragino nemokėti išpirkų už įkaitų išlaisvinimą, nes gauti pinigai tik skatina nusikaltėlius rengti daugiau pagrobimų.

„Yra daugybė įrodymų, kad iš sumokėtų išpirkų yra finansuojama papildoma teroristinė veikla, skatinami nauji grobimai“, – kalbėjo D.Burkhalteris.

„Efektingiausias būdas šiam modeliui sugriauti – taikyti ir propaguoti išpirkų nemokėjimo politiką“, – pridūrė Šveicarijos prezidentas.

Kalbėdamas Interlakene vykstančioje atviroje ESBO konferencijoje dėl organizacijos vaidmens atsiliepiant į šių dienų teroristinius iššūkius D.Burkhalteris pabrėžė, jog „norėdami nugalėti terorizmą mes privalome efektyviai nutraukti jo finansavimą“.

Klausimas, ar šalis turi mokėti išpirką už savo piliečių išlaisvinimą yra prieštaringas, visuomenė dažnai spaudžia savo vyriausybes daryti viską, kad užtikrintų saugų įkaitų sugrąžinimą.

D.Burkhalteris pripažino, jog „išpirkų nemokėjimo principo taikymas yra politika, kurios nelengva laikytis“, bet sakė esąs „įsitikinęs, kad tai yra nepakeičiama pagrobimų prevencijos priemonė, turinti atbaidyti potencialius įkaitų grobėjus“.

D.Burkhalteris taip pat paragino šalis bendradarbiauti „teroristinio pagrobimo“ atvejais ir sakė, jog šalys turi bandyti neleisti savo piliečiams keliauti arba užsiimti veikla didelio pagrobimo pavojaus vietose.

Sužeisto Charkovo mero Henadijaus Kerneso būklė – sunki. Jis šiuo metu dar nėra pabudęs po narkozės

Slavjanske maištininkai yra sulaikę grupę ESBO stebėtojų ir neketina jų paleisti. Žiniasklaidai tarptautiniai pareigūnai buvo pristatyti kaip „karo belaisviai“.

Pareiškęs, kad įkaitų ėmimas „neleistinas“ ir kad ESBO daro viską, ką gali, kad įkaitai būtų saugiai sugrąžinti, D.Burkhalteris pabrėžė, kad negali būti ir kalbos apie išpirką. „Mes norime, kad jie būtų paleisti, bet mes nesvarstome išpirkos varianto'“, – pažymėjo jis.

Papildyta 20.12 val. Sužeisto mero būklė – sunki

Sužeisto Charkovo mero Henadijaus Kerneso būklė – sunki. Jis šiuo metu dar nėra pabudęs po narkozės, pranešė chirurgas Valerijus Boiko.

„Mes sutabdėme kraujavimą, atkūrėme būtinas gyvybei palaikyti funkcijas. Paciento būklė sunki“, – pranešė medikas.

Pasak „Unian“, H.Kernesas iki šiol yra operacinėje – sužeistojo būklė jo net neleidžia pervežti koridoriumi į palatą.

Papildyta 19.02 val. Pasikėsinimas į Charkovo merą – teroristų darbas

Ukrainos vidaus reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Jarovaja teigia, kad viena iš tiriamų pasikėsinimo į Charkovo merą versijų – teroristų siekis destabilizuoti regioną, rašo naujienų agentūra „Unian“.

Anot jo, milicija tiria kelias pasikėsinimo į Henadijų Kernesą versijas.

„Viena iš pagrindinių versijų – tai įvykdė separatistiškai nusiteikę asmenys, reaguodami į įvykius Charkove“, – sakė ministerijos atstovas primindamas, kad sekmadienį milicija mieste sulaikė 13 radikalų su pavojingais objektais: Molotovo kokteiliais, kaukėmis, lazdomis, vinimis, sprogmenimis. 

Papildyta 17.31 val. Donecke sprogus savadarbei bombai žuvo karys

Donecko srityje sprogus savadarbei bombai žuvo vienas Ukrainos kareivis, dar vienas sužeistas, praneša „Unian“.

Pasak šalies Gynybos ministerijos, bomba sprogo kareiviams atliekant kasdienę inžinerinių užkardų inspeciją.

Kareivis mirė skraidinamas malūnsparniu į karinę ligoninę Charkove.

Papildyta 17.11 val. Donecke užpultas V.Putiną kritikavusio oligarcho banko skyrius

Donecke maždaug 300 kaukėtų prorusiškų kovotojų su beisbolo lazdomis pirmadienį užpuolė kritiškai apie Maskvą pasisakiusiam regiono gubernatoriui priklausančio banko skyrių.

Grupė separatistų užpuolė metalurgijos ir bankininkystės magnatui bei Dnipropetrovsko gubernatoriui Ihoriui Kolomoiskiui priklausančio banko „Private“ skyrių.

Jie skandavo įžeidžiančius šūkius, vadindami 51-erių milijardierių „fašistu“ ir „liaudies priešu“, pasakojo įvykio vietoje buvęs naujienų agentūros AFP žurnalistas.

„Jis (V.Putinas) išprotėjo su savo misija atkurti Rusijos imperiją“, – yra pareiškęs I.kolomoiskis, žadėdamas, kad „separatizmas į Dnipropetrovską nepateks“.

Ukrainos žydų bendruomenės lyderio I.Kolomoiskio turtas vertinamas 2,4 mlrd. JAV dolerių.

I.Kolomoiskis garsėja savo atvira kritika Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kurį vadina „nenormaliu“.

„Jis išprotėjo su savo misija atkurti Rusijos imperiją“, – yra pareiškęs jis, žadėdamas, kad „separatizmas į Dnipropetrovską nepateks“.

Atsakydamas V.Putinas pavadino I.Kolomoiskį „šiukšle“ ir „niekšu“.

Neseniai oligarchas viešai paskelbė 10 tūkst. JAV dolerių atlygį už kiekvieną pagautą ir pareigūnams perduotą separatistą.

Papildyta 16.56 val. Slovjansko upėje – dar vienas lavonas

Iš upės prie Slovjansko, kur anksčiau rasti Horlivkos deputato Vladimiro Rybako ir kijeviečio studento Jurijaus Popravko kūnai, ištrauktas dar vienas lavonas, praneša portalas news.liga.net.

Neatpažinto 25-30 metų vyro kūnas rastas Toreco upėje Slovjansko rajono Raigorodoko kaime.

Anot teisėsaugos, ant vyro pilvo rasta žaizdų, jis buvo be drabužių, o ant nugaros – kuprinė su smėliu.

Papildyta 14.40 Separatistai užėmė Konstantinovkos tarybos pastatą

Separatistai užėmė Konstantinovkos miesto tarybos pastatą, praneša „Unian“.

Pastatą jie apjuosė barikadomis iš smėlio maišų, miesto tarybos nariai į vidų neįleidžiami. Virš pastato iškelta vadinamiosios Donecko Respublikos vėliava.

Papildyta 14.00 val. Slovjanske – 40 belaisvių

Slovjanske teroristai įkaitais laiko paėmę apie 40 žmonių, praneša Ukrainos saugumo tarnyba (SBU).

„Šiandien vien Slovjanske nelaisvėje yra apie 40 žmonių“, – „Unian“ cituoja SBU atstovę Mariną Ostapenko. – Mes imamės visų priemonių, kad būtų paleisti visi belaisviai, o ne tik mūsų darbuotojai.

Papildyta 13.42 val. Pasieniečiai invazijos atveju šaudys be atskiro įsakymo

Ukrainos pasieniečiai Rusijos invazijos atveju pradės šaudyti be atskiro įsakymo iš vadovybės, teigia „Unian“.

„Pasienio tarnybos taisyklės numato, kad visi pasienio punktai yra kariniai postai, – sakė Valstybinės pasienio tarnybos atstovas Olegas Slobodianas. – Taigi galimo puolimo ar provokacijos šalia Ukrainos pasienio tarnybos atveju pareigūnai veiks pagal Ukrainos ginkluotųjų pajėgų taisykles.“

Jis pridūrė, kad puolant karinį postą jį saugantys kariškiai turi teisę panaudoti ginklus. Tad rusų invazijos atveju pasieniečiai galėtų pradėti šaudyti be atskiro įsakymo iš vadovybės.

Papildyta 12.49 val. Pasikėsinta į Charkovo merą

Pirmadienį maždaug vidurdienį pasikėsinta į prorusiškų pažiūrų Charkovo merą Henadijų Kernesą, – skelbia Glavcom.ua. Jis sužeistas į nugarą, žaizda – šautinė. Šiuo metu jis operuojamas.

„Jis sužeistas. Šautinė žaizda nugaroje. Tai įvyko apie 12 val. (vietos ir Lietuvos) laiku. Dabar jis intensyviosios terapijos skyriuje. Vyksta operacija“, – sakė atstovė Tatjana Hruzynskaja.

Tuo tarpu Ukrainos nacionalinės televizijos ir radijo bendrovės generalinis direktorius Zurabas Alasanija savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ rašė, kad Charkovo meras buvo pašautas, kai maudėsi viename šaltinyje tame mieste.

„Jis ir dabar nepakeitė įpročio maudytis šaltinyje. Ten (jo) laukė“, – rašo jis.

Pareigūnai to incidento aplinkybių nekomentavo; taip pat neaišku, kas buvo užpuolikai.

H.Kernesas buvo griežtai nusistatęs prieš provakarietišką Maidano judėjimą, vasarį nuvertusį prezidentą Viktorą Janukovyčių.

Daugelio nuomone, jis buvo vienas iš organizatorių, siuntusių iš Rytų Ukrainos prorusiškus aktyvistus, vadinamuosius „tituškas“, į Kijevą persekioti tų demonstrantų.

Tačiau vėliau jo požiūris į naująją Kijevo vyriausybę sušvelnėjo. H.Kernesas tvirtino nepalaikantis prorusiškų separatistų arba bet kokių mėginimų aneksuoti Ukrainos teritorijas.

Papildyta 11.50 val. Teroristinėms grupuotėms Donbase pirmadienį pavesta užimti penkių Luhansko ir Donecko sričių gyvenviečių jėgos struktūrų pastatus, – praneša naujienų agentūra „Unian“. Apie tai „Facebook“ paskyroje paskelbė Karinių ir politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas.

Jis taip pat priminė, kad Donecko srities Konstantinovkos mieste teroristai užėmė Vidaus reikalų ministerijos pastatą.

„Mūsų turimais duomenimis, teroristinėms grupėms Donbase separatistinė vadovybė pavedė balandžio 28 dieną įvykdyti panašius jėgų struktūrų pastatų užėmimus dar penkiose gyvenvietėse Luhansko ir Donecko srityse“, – parašė D.Tymčiukas.

Sužeisti du žmonės

Per susišaudymą prie Kramatorsko oro uosto nesunkų sužeidimą patyrė Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnas, taip pat buvo sužeistas Vidaus reikalų ministerijos vidaus pajėgų karys.

Prie Kramatorsko oro uosto įvyko susišaudymas

Pirmadienio rytą prie Kramatorsko oro uosto įvyko susišaudymas tarp antiteroristinės operacijos vykdytojų ir prorusiškų separatistų.

Apie tai pranešė Dmitrijus Tymčukas savo „Facebook“ paskyroje.

„Pirmadienio rytą čia, prie Kramatorsko oro uosto, įvyko susišaudymas tarp antiteroristinės operacijos vykdytojų ir prorusiškų separatistų. Ukrainos pajėgos buvo apšaudytos iš automatinio ginklo. Buvo panaudoti ir granatsvaidžiai. Reaguodami į tai ukrainiečiai taip pat atsakė ugnimi“, – pranešė jis.

Apie aukas nepranešama.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min