Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Džiaugsmas A.Merkel stovykloje

Angela Merkel
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Angela Merkel
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vokietijai švenčiant 60 metų jubiliejų parlamentas antrajai kadencijai perrinko prezidentą Horstą Koehlerį.

Iškart per pirmą balsavimą Reichstage Horstas Koehleris buvo antrą kartą išrinktas Vokietijos prezidentu ir šias pareigas eis dar 5 metus. 66-erių buvusį Tarptautinio valiutos fondo vadovą rėmė kanclerės Angelos Merkel konservatoriai. Kairiųjų parlamentarų balsų prieš jį nepakako. Už H.Koehlerį balsavo 613 iš 1223 parlamento narių – lygiai tiek, kiek ir reikėjo pergalei pasiekti.

Nors eiti Vokietijos prezidento pareigas iš esmės tėra garbės reikalas, nes reali valdžia sutelkta kanclerio ir federalinių žemių valdžios rankose, H.Koehlerio pralaimėjimas būtų sudavęs nemenką smūgį A.Merkel pozicijoms. Centro dešiniesiems, kai iki Vokietijos parlamento rinkimų teliko 4 mėnesiai, tai būtų buvę ypač neparanku. Per visuotinius rinkimus rugsėjo 27 dieną kanclerė A.Merkel nusiteikusi vėl siekti pergalės ir antros kadencijos.

Tą pačią dieną, šeštadienį, šimtai tūkstančių vokiečių sostinėje Berlyne minėjo modernios demokratinės Vokietijos įkūrimo šešiasdešimtmetį. Į šventę prie istorinių Brandenburgo vartų susirinkusi minia mėgavosi viskuo, kas vokiška – nuo L. van Beethoveno muzikos iki alaus.

1949 metais sukurta Vokietija sparčiai kilo iš Antrojo pasaulinio karo griuvėsių ir klestėjo, tačiau dar ilgai jos žmonės jautriai reagavo į praeities žaizdas ir nacių režimo baisumus. Tik pastaruoju metu vokiečiai be jokios baimės vėl pradėjo didžiuotis savo tauta ir valstybe, kuri yra gerbiama visame pasaulyje.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min