-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Egipte kartojasi Tuniso istorija? Čia prasidėjo masiniai neramumai (atnaujinta 00.04 val., video, nuotraukos)

Egipto policija panaudojo ašarines dujas, vaikydama demonstraciją, kurios dalyviai reikalavo prezidento atsistatydinimo ir kardinalių reformų šalyje, praneša „Agence France-Presse.“
Neramumai Egipte
Neramumai Egipte / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šalies sostinėje Kaire vaikyti demonstracijos buvo išsiųsta net 20 tūkstančių policininkų. Panaudojus ašarines dujas minią pavyko išvaikyti, tačiau netrukus protestuotojai persigrupavo ir vėl susirinko sostinės centre Tahriro aikštėje. Jiems pavyko užgrobti vieną policijos automobilį, žmonės apmėtė akmenimis šalies parlamentą, o taip pat protestuotojus vaikančius policininkus.

Kaip praneša bbc.co.uk, protesto akcijoje Kaire dalyvavo kelios dešimtys tūkstančių žmonių, demonstracijos vyko įvairiose Egipto sostinės vietose. Protestuotojai protestą organizavo socialiniame tinkle „Facebook“, ir, pasak organizatorių, žmonių susirinko žymiai daugiau, nei jie planavo.

Kartu su Kairu neramumai prasidėjo ir kituose Egipto miestuose. Protestuotojai teigia, kad juos įkvėpė įvykiai Tunise, kuomet korupcija šalyje pasipiktinusiems žmonėms pavyko nuversti šalies prezidentą.

Anksčiau keli egiptiečiai susidegino, protestuodami prieš nedarbą, korupciją ir brangius maisto produktus. Tunise didžiausios protesto akcijos irgi prasidėjo po to, kai vienas tunisietis protesto vardan ryžosi susideginti.

Nors Egiptas formaliai laikomas demokratine šalimi, šalies prezidentas valdžioje jau nuo 1981 metų, ir manoma, kad valdžią jis ketina perduoti savo sūnui.

Padėtis Egipte labai panaši į Tuniso – čia nuolatos kyla maisto kainos, didelis nedarbas ir milžiniškas nepasitenkinimas korupcija šalyje. Tačiau Egipte žymiai mažesnis žmonių išsilavinimo lygis, ne taip smarkiai išplitęs internetas, o būtent jis suvaidino itin svarbų vaidmenį įvykių Tunise metu. Taip pat akivizdus visuomenės susiskaldymas Egipte. Žmonės yra nusivylę ne tik valdžia, bet ir opozicija.

Atnaujinta 00.04 val. BBC praneša, kad riaušių Egipte metu trys žmonės žuvo – vienas pareigūnas ir du protestuotojai.

Kadangi daugelis protestuotojų koordinacijai pasitelkė socialinius tinklus, antradienį vakare šalies teritorijoje buvo blokuotas „Twitter“. Taip pat pranešama apie sutrikusį mobilųjį ryšį Kaire.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius