Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Erkkis Koortas: Estija vienintelė Europoje gaudo Rusijos šnipus

Estijos vidaus reikalų ministerijos kancleris Errki Koortas
Estijos vidaus reikalų ministerijos vicekancleris Errkis Koortas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Žurnalo „Newsweek“ teigimu, Estijos saugumo policija (KAPO) gali būti laikoma viena iš geriausių kontržvalgybos agentūrų visoje Europoje. Su tokiu įvertinimu sutinka ir Estijos vidaus reikalų ministerijos vicekancleris Erkkis Koortas, rašo naujienų svetainė postimees.ee.

„Newsweek“ žurnalistai savo straipsnyje paskelbė, kad, nepaisant nepavydėtinos KAPO užduoties ginti 1,3 mln. gyventojų turinčios Estijos interesus nuo agresyvios Rusijos, ši policija tapo viena iš geriausiai kontržvalgybinę veiklą visoje Europoje atliekančių įstaigų. KAPO jau pademonstravo savo sugebėjimą su kovoti su Rytų kaimynės šnipais, pavyzdžiui su Hermanu Simmu, kuris dirbo Estijos gynybos ministerijoje.

„Tai, kad užsienio žiniasklaidos priemonės taip gerai vertina estų specialiųjų tarnybų ir valstybės institucijų veiklą, yra didžiulis įvertinimas“, – džiaugėsi E.Koortas.

KAPO vadovas Martinas Apro tvirtina, kad saugumo policijos veikla pastaruoju metu įrodė, kad Estijos gynybos žinyba savo pareigas atlieka nepriekaištingai.

„Tai, kad užsienio žiniasklaidos priemonės taip gerai vertina estų specialiųjų tarnybų ir valstybės institucijų veiklą, yra didžiulis įvertinimas“, – džiaugėsi E.Koortas.

Jis pridūrė, kad kitų Europos šalių kontržvalgybos agentūros negali pasigirti tokiu dideliu sulaikytų šnipų kiekiu, koks yra Estijoje.

Jo teigimu, iš karto po Estijos Nepriklausomybės atkūrimo atrodė, kad Rusija daugiau nekelia didelės grėsmės šaliai, todėl prioritetine KAPO veiklos sritimi tapo ne Rusijos žvalgybininkų sekimas, bet kova su terorizmu.

Vis dėlto, prasidėjus karui Ukrainoje, panašu, kad Estijos kontržvalgyba priėmė tinkamus sprendimus.

„Europoje nuskambėjo tik keletas šnipinėjimo skandalų, susijusių su JAV žvalgyba, bet ne su Rusijos, ir tai kiek neramina“, – pabrėžė E.Koortas.

„Prieš pusę metų ar metus niekas netikėjo, kad Rusija gali pulti Ukrainą, dar prieš tris savaites niekas netikėjo, kad jie numuš keleivinį lėktuvą“, – susiklosčiusią situaciją komentavo E.Koortas ir pažymėjo, kad pagrindinė saugumo politikos užduotis yra rinkti informaciją ir ruoštis pačiai neįtikinamiausiai situacijai.

Estijoje yra įprasta visuomenei pranešti apie suimtus šnipus, o jų teismo procesai yra vieši. Tuo tarpu kitose Europos šalyse šnipai teisiami nuo visuomenės akių. 

„Europoje nuskambėjo tik keletas šnipinėjimo skandalų, susijusių su JAV žvalgyba, bet ne su Rusijos, ir tai kelia nerimą“, – pabrėžė E.Koortas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min