Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES politikos prioritetų sąraše – spartesnis struktūrinių reformų įgyvendinimas, darbo vietų kūrimas

Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jose Manuelis Barroso antradienį Europos Parlamente pristatė svarbiausius Europos Sąjungos (ES) politikos prioritetus, įskaitant spartesnį struktūrinių reformų įgyvendinimą ir darbo vietų kūrimą.

Ekonominės politikos srityje jis atkreipė dėmesį į būtinybę spartinti struktūrinių reformų įgyvendinimą per ateinančius dvylika mėnesių ir būtinybę visoms ES valstybėms narėms veikti solidariai.

Europa, jo teigimu, turi spręsti su dideliu makroekonominiu disbalansu susijusias problemas, ypač euro zonoje, ir siekti ir fiskalinio konsolidavimo, ir ekonomikos plėtros.

Europos Komisija pasiūlys uždrausti piktnaudžiavimą skolintų vertybinių popierių pardavimu ir pateiks įstatymo projektą, pagal kurį premijos „už greitą šiandienos pelną, kuris rytoj tampa dideliais nuostoliais“ būtų pripažintos neteisėtomis.

Be to, rudenį bus pateikti pasiūlymai dėl finansinės veiklos mokesčių. Taip pat bus pateikti pasiūlymai dėl išvestinių finansinių priemonių, kredito reitingų agentūrų ir krizės valdymo sistemos siekiant pertvarkyti finansų sektorių iki 2011 metų pabaigos.

Europos Sąjunga Didžiajame dvidešimtuke (G20) skatins užtikrinti geresnį pasaulio ekonomikos koordinavimą ir didesnį finansų rinkų stabilumą bei jų atsakomybę, tam pertvarkant tarptautines finansų įstaigas ir didinant pasaulio finansų apsaugos sistemų veiksmingumą.

Darbo vietų kūrimo srityje Komisija pasiūlys sukurti Europos laisvų darbo vietų pasiūlos sistemą, kuri leistų užpildyti bloke 4 mln. laisvų darbo vietų ir sustiprinti bendrą darbo vietų rinką.

Spalio mėnesį Komisija pateiks planus dėl naujovių kūrimo skatinimo remiant pasaulinės klasės Europos universitetus ir pasiūlys patvirtinti bendrą patentą, kuris galiotų visame bloke. Taip pat bus siekiama kovoti su biurokratija, trikdančia smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą.

Planuojama sukurti ES „kovos su skurdu platformą“, kurioje būtų koordinuojami Europos pagalbos pažeidžiamoms grupėms, kaip antai vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms, veiksmai.

Energetikos ir infrastruktūros srityje Komisija, be kita ko, kitąmet pasiūlys patvirtinti energetikos, infrastruktūros ir energijos efektyvumo veiksmų planą ir ieškoti naujų Europos infrastruktūros projektų finansavimo šaltinių. Taip pat bus pasiūlyta kartu su Europos investicijų banku (EIB) platinti ES projektams finansuoti skirtas obligacijas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min