Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Estijoje mokytoją nušovęs 15-metis suimtas dviem paroms

Estijos mokykluje - išpuolis
Postimees.ee./Rannar Raba nuotr. / Estijos mokykluje - išpuolis
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Moksleivis, kuris pirmadienį nušovė 56 metų mokytoją Estijos pietiniame Viljandžio mieste, buvo sulaikytas 48 valandoms, pranešė pareigūnai.

Prokuratūros atstovai sakė naujienų agentūrai BNS, kad tas 15-metis buvo sulaikytas ilgiausiam įmanomam laikotarpiui ir kad po apklausos prokurorai spręs, ar prašyti teismo skirti jam kardomąjį areštą.

Ar moksleivis bus areštuotas, paaiškės antradienį.

Šiuo metu policija apklausia asmenis, susijusius su tuo incidentu.

Ar moksleivis bus areštuotas, paaiškės antradienį.

„Darome viską, ką galime, kad procedūros būtų užbaigtos kuo greičiau ir kad galėtume atsakyti į klausimą, kodėl įvyko tokia tragedija“, – sakė vyriausioji prokurorė Kaire Hanilene.

Pasak policijos atstovės Kerly Peitel, policija anksčiau nebuvo užregistravusi jokių nusižengimų, susijusių su 15-mečiu įtariamuoju Vahuru Ruutu, tačiau balandį policijos šuo tarp berniuko daiktų aptiko peilį.

K.Peitel sakė BNS, kad policija tąsyk konfiskavo peilį, o berniuko tėvai buvo iškviesti į policijos nuovadą ir buvo įspėti dėl to incidento, įvykusio jo mokykloje. Mokyklos valdybos nariai taip pat dalyvavo tame susitikime, tačiau buvo nuspręsta, kad nėra priežasties pradėti tyrimą ir kad berniukas toliau gali lankyti mokyklą, aiškino K.Peitel.

Tačiau tėvai tuo metu nusprendė apskųsti policijos veiksmus, nes jiems atrodė, kad pareigūnų sprendimas atimti peilį iš vaiko buvo pernelyg griežtas.

Pirmadienio popietę 15-metis moksleivis nušovė vokiečių kalbos mokytoją Enę Sarap per vokiečių kalbos pamoką. Klasėje tuo metu buvo keturi ar penki moksleiviai.

ELMO Riig / SAKALA nuotr./Nušauta mokytoja Ene Sarap
ELMO Riig / SAKALA nuotr./Nušauta mokytoja Ene Sarap

Užpuolikas nesipriešino, kai policininkai jį suėmė.

Kaip rodo preliminari informacija, moksleivis šaudė iš revolverio, teisėtai užregistruoto jo tėvo vardu. Tačiau kol kas nežinoma, kodėl taikiniu buvo pasirinkta mokytoja.

Įtariamojo žinutėje sakoma: „Jūs įkvepiate mano žudiką maniaką.“

Kaip rašo laikraštis „Postimees“, įtariamasis savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ anksčiau yra įkėlęs ginklų nuotraukų ir rašęs apie žmogžudystę.

Dienraštis pirmadienį nurodė, kad berniukas balandį į paskyrą įkėlė nuotrauką, kurioje matomas nufotografuotas laiškas, o jame rašoma: „Nevertinkite manęs pagal tai, kad esu ramus. Niekas žmogžudystės neplanuoja garsiai.“ Kitoje įtariamojo žinutėje sakoma: „Jūs įkvepiate mano žudiką maniaką.“

Paauglys taip pat buvo įkėlęs nuotraukų, kuriose matomi ginklai, karo vaizdai ir kovos menų scenos, pridūrė „Postimees“.

Viljandyje Estijoje antradienį paskelbtas gedulas

Estijos Viljandžio mieste bus iškabintos gedulo vėliavos, tačiau pamokos mokyklose neatšaukiamos.

Neleiskime pasikartoti tokiam dalykui. Neturime skubėti dėl išvadų ir ir daryti jas pirma laiko, bet visiems mums derėtų prisiimti bendrą atsakomybę dėl visuomenės saugumo užtikrinimo, – sakė ministras.

Viljandžio švietimo vadovai susitarė, kad antradienį pamokos visose mokyklose vyks, sakė miesto pareigūnai. Vietos švietimo vadovai nusprendė kreiptis į Palalino gimnazijos, kurioje įvyko tragedija, mokinių tėvus ir paraginti juos leisti vaikus į mokyklą, kur moksleivius, mokytojus ir tėvus palaikys profesionalūs konsultantai.

Palalino gimnazijos direktorius Aavo Palo  pirmadienį sakė, jog labai svarbu kalbėtis apie tai, kas įvyko: „Dabar svarbu, kad tėvai suteiktų vaikams visapusišką pagalbą. Rytoj pamokos mūsų mokykloje prasidės nuo klasės valandos, kad būtų galima aptarti tai, kas įvyko. Dabar nieko negalima palikti vieno su savo problemomis“.

Estijos švietimo ministras ragina neleisti pasikartoti Palalino mokyklos tragedijai

Estijos švietimo ir mokslo ministras Jevgenijus Osinovskis pirmadienį apsilankęs Palalino mokykloje Viljandyje sakė, jog suvokti tai, kas įvyko, neįmanoma, ir jog visa Estija turi stengtis, kad tokie dalykai nepasikartotų, sakoma Švietimo ir mokslo ministerijos pranešime spaudai.

„Pirmąsias mokslo trimestro dienas užtemdė įvykis, kuriuo itin sunku patikėti ir kurio neįmanoma suvokti. Žuvo mokytoja. Drauge su Palalino mokyklos kolektyvu gedi visa Estija. Žodžiais neįmanoma apsakyti skausmo, kurį visi jaučiame drauge su tais, ką palietė tragedija: su mokytojos artimaisiais, su tais, kas šūvių metu buvo klasėje, ir su visais mokykloje buvusiais mokiniais, su visu mokyklos kolektyvu, su tėvais, su Viljandžio gyventojais, su visomis Estijos mokyklomis“, – sakė ministras, kurio žodžiai cituojami ministerijos pranešime.

Pasak J.Osinovskio, visi privalo dėti pastangas, kad pirmas šaudymas Estijos mokyklose būtų ir paskutinis.

„Neleiskime pasikartoti tokiam dalykui. Neturime skubėti dėl išvadų ir ir daryti jas pirma laiko, bet visiems mums derėtų prisiimti bendrą atsakomybę dėl visuomenės saugumo užtikrinimo. Reiškiu nuoširdžią užuojautą Ene Sarap artimiesiems, jos kolegoms ir mokiniams“, – sakė ministras.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Estija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min