Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Europos Sąjunga leido Prancūzijai nepriimti migrantus atvežančių traukinių

Europos Komisija (EK) pirmadienį pareiškė palaikymą Prancūzijos sprendimui laikinai neįsileisti traukinių iš Italijos, kuriais atvyksta daug imigrantų iš Afrikos, sakydama, jog toks žingsnis nepažeidžia Europos Sąjungos (ES) taisyklių.
Imigrantai iš Tuniso neįleisti į Prancūziją
Imigrantai iš Tuniso neįleisti į Prancūziją / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Bendrijos viduje stiprėjant konfliktui dėl ES atsako į krizę dėl pabėgėlių iš Šiaurės Afrikos, Italija apkaltino Paryžių, jog jo sprendimas blokuoti Ventimiljos–Mentono sienos perėją pažeidžia 27 šalių bloko nuostatas dėl laisvo asmenų judėjimo.

Tačiau ES vidaus reikalų komisarė Cecilia Malmstrom sakė, jog ją tenkina Prancūzijos paaiškinimas, jog praeitą savaitgalį įvestas traukinių eismo ribojimas, siekiant neleisti migrantams patekti į Prancūziją, buvo reikalingas viešajai tvarkai užtikrinti.

„Akivaizdu, kad jie turi teisę tai padaryti“, – komisarė sakė spaudos konferencijoje.

Italijos dienraštis „La Repubblica“ pirmadienį citavo užsienio reikalų ministro Franco Frattini komentarus, kad Prancūzija peržengė leistiną ribą. Diplomatijos vadovas kaltino Paryžių pažeidinėjant ES Šengeno sutartį, kuri įpareigoja užtikrinti laisvą asmenų judėjimą tarp ją pasirašiusių valstybių.

„Jeigu ši situacija išliks, sutaupytume laiko, paprasčiausiai pasakydami, kad keičiame savo nuomonę dėl laisvo (asmenų) judėjimo, kuris yra vienas iš esminių Sąjungos principų, – pareiškė F.Frattini. – Tačiau esame tikri, kad Prancūzija pasiaiškins.“

Per vizitą Bulgarijoje Prancūzijos vidaus reikalų ministras Claude'as Gueantas atkirto, kad Paryžius vadovavosi taisyklėmis.

„Mes laikėmės Šengeno sutarties raidės ir dvasios“, – pabrėžė jis.

Šis ginčas dėl migrantų, plūstančių iš Italijos, tikriausiai tėra įžanga į artimiausiomis savaitėmis numatomus įnirtingus debatus, kaip ES turėtų reaguoti į imigraciją iš Šiaurės Afrikos šalių, per kurias nusiritusi sukilimų banga daug žmonių paskatino ieškoti prieglobsčio ir geresnio gyvenimo Europoje.

Šį ginčą kursto Italijos reikalavimai, kad kitų ES šalių vyriausybės padėtų Romai spręsti didžiulio migrantų srauto problemą. Šiemet Italijos krantus pasiekė 26 tūkst. migrantų, pabėgusių nuo neramumų Tunise, Egipte ir Libijoje.

Šie Italijos reikalavimai ir Romos sprendimas suteikti migrantams laikinus leidimus keliauti Bendrijoje išprovokavo neigiamą kitų ES šalių reakciją. Bendrijos narių vyriausybės baiminasi pasirodyti pernelyg atlaidžios tuo metu, kai didėja rinkėjų priešiškumas į Europą plūstantiems atvykėliams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius