Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filipinų policija nenorėjo nušauti Honkongo turistų autobusą užgrobusio užpuoliko, sako tyrėjai

Įvykio vietoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Įvykio vietoje.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Filipinų policija buvo nusprendus nenušauti turistų autobusą užgrobusio užpuoliko, nes norėjo jį „išgelbėti“, kaip ir įkaitais paimtus Honkongo piliečius, penktadienį paskelbė šią nesėkmingą policijos operaciją tiriantys pareigūnai.

Filipinų vidaus reikalų sekretoriaus pavaduotojas Rico Puno pripažino, kad kelios policijos klaidos nulėmė aštuonių turistų iš Honkongo žūtį 12 valandų trukusios įkaitų dramos pabaigoje, kuri buvo tiesiogiai transliuojama pasaulyje per televiziją.

„Buvo daug progų, kai galėjome likviduoti (pagrobėją)“, – R.Puno sakė tyrėjams.

Tačiau pareigūnas pridūrė, kad krizės valdymo komitetas nusprendė neduoti įsakymo snaiperiams šauti į įkaitus pagrobusį 55 metų Rolando Mendozą, buvusį policijos vyresnįjį inspektorių.

„Svarbiausia buvo išgelbėti visus“, – aiškino R.Puno.

Pasak jo, Filipinų vyriausybė palaikė Manilos valdžios sprendimą leisti tęstis šiai krizei, viliantis, kad R.Mendoza galiausiai nusileis ir paleis visus įkaitus.

„Tuomet pagrindinis sumanymas buvo jį nuvarginti, kad jis paleistų įkaitus“, – nurodė sekretoriaus pavaduotojas.

Derybininkų grupė manė, kad R.Mendoza buvo linkęs bendradarbiauti, nes jis tą dieną paleido apie trečdalį iš pagrobtų 25 įkaitų, pabrėžė R.Puno.

„Visi ženklai rodė, kad jis paleis juos visus“, – teigė pareigūnas.

R.Mendoza, ginkluotas automatu M-16 ir pistoletu, pradėjo šaudyti, nuo šios krizės pradžios praėjus apie dešimčiai valandų, kai pamatė, jog jo brolis, kuris taip pat yra Manilos policijos pareigūnas, buvo sulaikytas netoli autobuso.

Prastai pasiruošę policininkai buvo priversti šturmuoti autobusą, tačiau praėjo dar valanda, kol jiems pavyko patekti vidun.

Paklaustas, ar pareigūnai suklydo, vertindami R.Mendozos pasiryžimą nužudyti įkaitus, R.Puno atsakė: „Labiausiai tikėtina, jog taip ir nutiko“.

R.Mendoza užgrobė turistus vežusį autobusą rugpjūčio 25 dieną ir pareikalavo grąžinti jam postą Manilos policijoje.

Jis buvo pašalintas iš tarnybos pernai po tyrimo, kurio metu buvo nustatyta, jog R.Mendoza mėgino prievartauti pinigus iš vieno įtariamojo, kaltinamo prekyba narkotikais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Šioje istorijoje Turistas, Filipinai, Policija
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min