Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Francois Hollande'as: vieną „Mistral“ laivą perduosime Rusijai, o dėl kito nuspręsime vėliau

Rusijai skirtas „Mistral“ tipo laivas nuleidžiamas į vandenį
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijai skirtas „Mistral“ tipo laivas nuleidžiamas į vandenį
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prancūzija įvykdys savo įsipareigojimus ir perduos Rusijai pirmąjį karinį laivą „Mistral“ , kadangi Maskva jau yra sumokėjusi už jo statybas, teigia Prancūzijos prezidentas Francois Holland'eas..

Kaip praneša naujienų agentūra „Unian“, Prancūzijos lyderis tvirtina, kad neperdavus karinio laivo Rusijai grėstų sankcijos, kurios siektų 1,1 mlrd.eurų.

„Sandėris buvo užbaigtas 2011 m., o laivas beveik baigtas statyti ir bus perduotas spalio mėnesį“, – teigė F.Hollande'as.

Prancūzijos lyderis tikino, kad antrojo „Mistral“ laivo pardavimas Maskvai priklausys nuo pastarosios pozicijos Ukrainos karo atžvilgiu. Be to, Paryžius neperduotų karinio laivo ir tuo atveju, jeigu ES šalys nuspręstų įvesti griežtesnes sankcijas Rusijai.

„Kol kas sankcijų nėra, pažiūrėsime, ar Rusijai elgsis blogai“, – teigė F.Hollande'as.

Vakarų šalys jau yra pareiškusios, kad Prancūzija turėtų nutraukti šį karinį sandėrį. JAV atstovai teigė, kad esant dabartinei padėčiai Ukrainoje, šių laivų pardavimas kelia susirūpinimą.

Rusija nėra pajėgi savo šalies viduje pasigaminti „Mistral“ tipo laivų. Lėktuvnešiai „Mistral“ yra puolamojo pobūdžio ir suteikia galimybę permesti jūrų pėstininkus ir karinę techniką į norimą vietą nutolus 10 tūkstančių kilometrų atstumu ir be degalų papildymo.

Ekspertai teigia, kad tokio pajėgumo karinio laivo nėra turėjusi net Rusijos pirmtakė Sovietų Sąjunga.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min