-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Fritzlis po teismo proceso jaučia palengvėjimą, sako kalėjimo pareigūnas (nuotraukos)

Josefas Fritzlis, kuris pradeda atlikti kalėjimo iki gyvos galvos bausmę už žmogžudystę ir kraujomaišą, regis, jaučia šiokį tokį palengvėjimą, kad jo teismo procesas pagaliau baigėsi, penktadienį sakė kalėjimo, kuriame jis yra laikomas, viršininko pavaduotojas.
Dukrą kankinęs austras Josefas Fritzlis
Dukrą kankinęs austras Josefas Fritzlis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Kalėjimas

J.Fritzlis, kuriam kitą mėnesį sueis 74-eri, atrodo „jaučiantis šiokį tokį palengvėjimą“, sakė Sankt Pelteno kalėjimo viršininko pavaduotojas Erichas Huberis-Guensthoferis.

Savo, kaip nuteisto žudiko, pirmąją naktį jis praleido „gana gerai“, sakė E.Huberis-Guensthoferis ir pažymėjo, jog šis kalinys stebimas, kad nenusižudytų, ir jog juo rūpinasi psichiatras.

Pensininkas, buvęs elektrikas J.Fritzlis ketvirtadienį buvo pripažintas kaltu dėl to, kad 24 metams rūsyje kalino ir sekso verge pavertė savo dukrą Elisabeth, kuri nuo jo pagimdė septynis vaikus, ir kad leido vienam naujagimiui numirti.

Prisiekusieji nuteisė J.Fritzlį kalėti iki gyvos galvos psichiatrijos įstaigoje – taip baigėsi jo byla, sukrėtusi visą pasaulį.

Toks nuosprendis, aišku, yra našta kaliniui, tačiau jis, taikant įprastas savižudybės prevencijos priemones, stebimas atidžiau, nurodė E.Huberis-Guensthoferis.

Pasak jo, J.Fritzlis į vakarus nuo Vienos esančio Sankt Pelteno kalėjime bus iki perkėlimo į Vienos Miteršteigo kalėjimą, kur specialistai įvertins jo pavojingumo laipsnį ir ar terapija galėtų padėti sumažinti jo keliamą grėsmę.

Teismo proceso metu psichiatrė Adelheid Kastner sakė, kad J.Fritzlis turi rimtų asmenybės sutrikimų ir laisvėje keltų pavojų kitiems žmonėms.

„Jis supranta – jis pats taip sako, – kad turi blogąją pusę. Jis supranta, kad gimė žaginti. Jis iš dalies tai kontroliavo. Tačiau kai tik jis atleidžia savo gniaužtus, viskas išsiveržia lauk“, – sakė psichiatrė.

Po nuosprendžio paskelbimo teismo pareigūnai spaudos konferencijoje sakė, kad Elisabeth gali iškelti atskirą civilinį ieškinį J.Fritzliui dėl kompensacijos už jos kančias, ir pridūrė, kad nėra limitų dėl to, ko ji gali prašyti.

Pasak pareigūnų, Austrijos vyriausybė įsitrauks į bankroto teismo procesą, kurį J.Fritzlis neseniai inicijavo, o jo metu gali būti parduoti septyni jo nekilnojamojo turto objektai, tarp jų – namas Amštetene, kur jis kalino savo dukrą.

Pareigūnai taip pat nurodė, kad J.Fritzlis turės gauti Austrijos teisingumo ministerijos leidimą, jei norės parašyti ir parduoti savo atsiminimus.

J.Fritzlis, kuris vadinamas tironu, griežtai kontroliavusiu savo šeimą, dukrą rūsyje be saulės šviesos, gryno oro, šildymo ir karšto vandens užrakino 1984 metų rugpjūčio 29 dieną. Jis pranešė, kad ji susidėjo su kažkokia sekta ir dingo.

Trys Elisabeth vaikai nuo mažens augo su J.Fritzliu ir jo 69 metų žmona Rosemarie – „seneliais“ – ir nieko nežinojo apie savo motiną, brolius ir seserį rūsyje. Šie trys vaikai visą savo gyvenimą praleido rūsyje ir niekada nematė saulės šviesos.

J.Fritzlio nusikaltimai pradėjo aiškėti pernai balandį, kai vyriausias vaikas, 19-metė Kerstin, smarkiai susirgo, o Elisabeth išmeldė tėvo nuvežti ją į ligoninę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius