Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

FTB paviešino vaizdo medžiagą, kurioje matyti rusų šnipai, tarp jų – Anna Chapman

Anna Chapman
Nuotr. iš FTB vaizdo įrašų / Anna Chapman
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

JAV federalinis tyrimų biuras (FTB) savo interneto puslapyje paviešino dešimtis nuotraukų, dokumentų ir vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuota rusų šnipų, iš šios šalies išsiųstų 2010 metų liepą, veikla.

Viename iš įrašų, kaip teigiama, matyti skandalingoji šnipė Anna Chapman. Ji kavinėje bendrauja su žmogumi, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, buvo amerikiečių spectarnybų darbuotojas. Įraše matyti, kaip A.Chapman deda ant stalo kažkokius popierius, o taip pat ausines.

Kitame įraše matyti, kaip kažkokiais paketais apsikeičia rusų šnipas Christopheris Metsosas ir rusų diplomatas iš Niujorko. Ch.Metsosui pavyko pasislėpti po to, kai teismas Kipre paleido jį į laisvę už užstatą.

Dar viename įraše užfiksuotas Michaelis Zottoli, kuris kažką traukia iš slėptuvės.  Kitoje vaizdo medžiagoje matyti, kaip Richardas Murphy's susitinka su rusų vyriausybės atstovu. Čia vyksta ir apsikeitimas paketais.

Pranešime spaudai teigiama, kad nors įtariamieji šnipai ir negavo į savo rankas svarbių dokumentų, jų tikslai buvo rimti, o jų darbą Rusija gerai apmokėjo.

„ABC News“ skelbia, kad paviešinti šią informaciją spaudė žiniasklaidos atstovai.

Dešimt žmonių, įtariamų šnipinėjimu Rusijos naudai, JAV buvo sulaikyti 2010 metų birželio 27 dieną. Maskva su Vašingtonu susitarė, kad šie žmonės bus išduoti Rusijai mainais už amerikiečius, nuteistus Rusijoje už šnipinėjimą. Liepos 8 dieną visi dešimt sulaikytųjų JAV teisme pripažino savo kaltę, po ko buvo išsiųsti iš šalies.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min