Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Fukušimos atominėje jėgainėje ištekėjo 100 tonų radioaktyvaus vandens

Naujas apie 100 tonų radioaktyvaus vandens nuotėkis buvo aptiktas avarijos ištiktoje Fukušimos atominėje jėgainėje, ketvirtadienį paskelbė ją valdanti Japonijos bendrovė, anksčiau atskleidusi, kad viename pažeistame reaktoriuje tebeveikia tik vienas iš devynių temperatūros matuoklių.
Fukušimos atominė elektrinė
Fukušimos atominė elektrinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Bendrovės „Tokyo Electric Power Co.“ (TEPCO) atstovas sakė, kad užterštas vanduo nebeteka iš jėgainės komplekse esančio rezervuaro.

Pasak atstovo, šis nuotėkis tikriausiai buvo suvaldytas, tačiau pastaroji žinia taps dar vienu smūgiu bendrovės reputacijai, jau anksčiau smarkiai pašlijusiai dėl nesugebėjimo užtikrinti saugumo.

„Kadangi nėra kelio vandeniui nutekėti iš prasisunkimo vietos, kuri bet kokiu atveju yra toli nuo vandenyno, mažai tikėtina, kad tas vanduo pateko į jūrą“, – aiškino TEPCO atstovas

„Kadangi nėra kelio vandeniui nutekėti iš prasisunkimo vietos, kuri bet kokiu atveju yra toli nuo vandenyno, mažai tikėtina, kad tas vanduo pateko į jūrą“, – aiškino TEPCO atstovas.

Tas rezervuaras yra tik vienas iš kelių šimtų, įrengtų Fukušimos komplekse laikyti vandeniui, kuris buvo užterštas naudojant jį aušinti pažeistiems reaktoriams. Nuotėkis įvyko vietoje, esančioje už maždaug 700 metrų nuo kranto.

Tačiau tame rezervuare laikomas vanduo yra labai radioaktyvus: jo beta spinduliuotės intensyvumas siekia „230 mln. bekerelių litre“, sakė bendrovės atstovas.

Pagal vyriausybės patvirtintas taršos normas radioaktyvumas negali viršyti 100 bekerelių kilograme maisto produktų arba 10 bekerelių litre geriamojo vandens.

Beta spinduliuotė, kurios vienas iš šaltinių yra vėžį sukeliantis stroncio izotopas Sr-90, potencialiai labai kenksminga žmonėms ir gali pažeisti DNR. Tačiau nuo jos galima gana lengvai apsisaugoti – šios rūšies spinduliuotė neprasiskverbia netgi per ploną aliuminio lakštą.

„Dabar šaliname nutekėjusį vandenį ir juo užterštą gruntą“, – pridūrė TEPCO.

Iš minėtame rezervuare laikomo vandens buvo išfiltruotas radioaktyvusis cezis, tačiau jame yra likę stroncio, kuris gali patekęs į žmogaus organizmą gali kauptis kauluose ir sukelti vėžį.

Šis incidentas įvyko kitą dieną po to, kai TEPCO paskelbė, jog sugedo vienas iš dviejų termometrų, įrengtų 2-ojo bloko reaktoriaus sandariojo korpuso apatinėje dalyje.

Kaip praneša naujienų agentūra „Kyodo News“, toje reaktoriaus vietoje buvo devyni termometrai, tačiau dabar aštuoni iš jų yra sugedę.

TEPCO informavo vis dar galinti matuoti tos zonos temperatūrą tebeveikiančiu termometru, nurodė „Kyodo News“ ir dienraštis „Asahi Shimbun“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius