Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gatvės muzikos diena Briuselyje – su policija ir lietuviškom dainom (nuotraukos)

Kartu su visa Lietuva šeštadienį Gatvės muzikos dieną šventė ir Belgijoje gyvenantys lietuviai.
G.Pikutienės nuotr. / Kartu su visa Lietuva šeštadienį Gatvės muzikos dieną šventė ir Belgijoje gyvenantys lietuviai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kartu su visa Lietuva šeštadienį Gatvės muzikos dieną šventė ir Belgijoje gyvenantys lietuviai. Pagrindinės Briuselio aikštės Grand Place prieigose 5 muzikantai kartu su jiems pritariančia publika dvi valandas linksmino Europos sostinės gyventojus ir svečius.

„Kai paskelbėm bendruomenei, kad rengsim Gatvės muzikos dieną Briuselyje, norinčių dalyvauti neatsirado. Buvo liūdna, kadangi žinojom, kad tarp tų dviejų tūkstančių Belgijoje gyvenančių lietuvių tikrai yra grojančių ir dainuojančių. Visgi, likus kelioms dienoms iki šventės pradėjo plaukti pranešimai, kad dalyvaus ir vienas, ir kitas, ir trečias! Taip, mūsų nuostabai, susibūrė tikrai šauni muzikantų kompanija“, – pasakojo viena iš organizatorių, Belgijos lietuvių bendruomenės valdybos narė Greta Pikutienė.

Į gatvę nepabijoję išeiti muzikantai – tai gitaromis groję Lietuvos diplomatas Antanas Venckus , vienoje iš Briuselio mokyklų besimokanti abiturientė Ugnė Pikutytė bei ES pareigūnas Nerijus Skruodys. Egzotiško skambėjimo kompanijai suteikė Europos Parlamento darbuotojas Mindaugaus Kojelis, grojęs lietuvišku pučiamuoju instrumentu – birbyne, bei estas Georg Rute , ritmą mušęs džembe.

Iš pradžių koncertavę atskirai, netrukus visi muzikantai suvienijo pajėgas ir užgrojo A. Mamontovo, V. Kernagio, „Hiperbolės“ ir kitas lietuviška klasika virtusias dainas. Kadangi grojimo klausėsi ir nemažai Belgijoje gyvenančių lietuvių, kartais publika virsdavo darniai pritariančiu choru, tuo sukeldama nuostabą Briuselio gatvės praeiviams.

Tiesa, Gatvės muzikos dienos Briuselyje galėjo ir nebūti. Vos suskambus pirmosioms dainoms, muzikantus nutraukė atvykę policininkai. Vis dėlto pamatę organizatorių rankose leidimą rengti šventę, pareigūnai atslūgo. Palikę ramybėje lietuvaičius, jie išvaikė visus netoliese grojusius gatvės muzikantus. Tad Briuselio gatvėse vakar popietę skambėjo tik lietuviška daina.
 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min