Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gegužės 5-ąją Rusijos nacionalistai planuoja visuotinius pogromus

Rusijoje ultradešiniųjų eitynės miestų gatvėmis nėra jokia retenybė.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijoje ultradešiniųjų eitynės miestų gatvėmis nėra jokia retenybė.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jeigu tikėti internete platinamais raginimais ir kvietimais prisijungti prie rengiamų akcijų, gegužės 5 dieną Rusijos nacionalistai visoje šalyje ketina vykdyti užsieniečių žudynes ir padeginėti Vidaus reikalų ministerijos, Federalinės saugumo tarnybos, kitų valstybinių įstaigų ir partijos „Vieningoji Rusija“ būstines.

Laikraštis „Moskovskij komsomolec“ cituoja Rusijos nacionalistų tinklalapiuose pasirodžiusius raginimus: „Žudykite, sprogdinkite, naikinkite, triuškinkite, muškite, luošinkite, rašykite ant sienų atsišaukimus, darykite bet ką, kas tik, jūsų manymu, yra būtina, tačiau vardan bendražygių nesėdėkite sudėję rankų!!!“

Šie padarai neseniai iš mūsų atėmė vieną, o mes už tai per vieną  dieną atimsime tūkstančius! – grasinama internete platinamuose atsišaukimuose.Tokius raginimus platina pogromų dienos iniciatoriai – grupuotės „Rusijos valia“ nariai. Gegužės 5-osios data pasirinkta neatsitiktinai – tą dieną sukaks 40 dienų nuo šios grupuotės lyderio Maksimo Bazylevo (Adolfo) mirties, kuris keistomis aplinkybėmis žuvo Maskvos milicijos tardymo izoliatoriuje.

Jo bendražygiai dabar ketina į gatves išvesti visus dešiniuosius nacionalistus, futbolo fanatus, kazokus, „vienišius autonomus ir kitus NAC projektus bei grupuotes“, kad tokiu būdu būtų pagerbta visų nužudytų skustagalvių ir kitų nacistų atmintis.

Griebtis smurto ragina ne tik Rusijos, bet ir Baltarusijos, Ukrainos bei kitų „arijų respublikų“ nacistai.

„Šie padarai neseniai iš mūsų atėmė vieną, o mes už tai per vieną dieną atimsime tūkstančius! Turime lygiai 40 dienų, kad išgaląstume peilius, atsikastume ar įsigytume ginklus, pasigamintume kiek įmanoma daugiau sprogstamųjų įtaisų, pasiruoštume Molotovo kokteilių, pasirengtume morališkai ir vieningu flangu smogtume už visus bendražygius! Ir nereikia galvoti apie savo ateitį... Rusija bus Rusiška arba negyvenama!“ – skelbiama atsišaukimuose.

Vien atsišaukimais nacionalistai neapsiriboja. Tuo pat metu siuntinėjama ir instrukcija, kaip pasirinkti ginklus ir aprangą, kaip elgtis, jei būtum sulaikytas, ir kaip sulaikymo išvengti. Kaip slapstytis, jeigu paskelbta tavo paieška, kokios sudėties būriais dalyvauti akcijoje... Šių rašliavų autorių teigimu, patarimus sukūrė pats M.Bazylevas, o jie juos tik šiek tiek papildė. „Moskovskij komsomolec“ primena, kad M.Bazylevas dalyvavo keliuose įvairių Rusijos miestų turguose vykdytuose pogromuose.

Rusijos skustagalviai ir nacionalistai aktyviai aptarinėja platinamą informaciją apie „keršto dieną“. Net ir jų tarpe ši akcija vertinama nevienareikšmiai. Kai kurie legalių organizacijų lyderiai mano, kad tokie prievartos aktai nereikalingi ir tik pakenks jiems patiems.

Jų nepritarimas motyvuojamas ir tuo, kad nėra aiškaus veiksmų plano ir tikslo. Jų nuomone, į gatves gali išeiti tik apkvailintas jaunimas, kurio, deja, irgi gali pakakti masinėms riaušėms, tačiau tie, kurie ragina imtis teroro, po to pareikš, kad patys buvo išduoti ir net nurodys kokius nors fiasko kaltininkus.

Apie rengiamą akciją, suprantama, žino ir jėgos struktūros, kurios jau rengiasi nacionalistų išpuoliams.

„Moskovskij komsomolec“ svarsto, kad visi šie internete platinami raginimai imtis smurto yra labiau panašūs į provokaciją, ir kelia klausimą: kam ši provokacija būtų naudinga. Aiškaus atsakymo nėra.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min