Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Honkongo lyderis kaltina „išorines jėgas“ dalyvavimu protestuose

Honkongo lyderis pareiškė, kad „išorinės jėgos“ dalyvauja studentų vadovaujamose demokratijos šalininkų protestuose, kurie daugiau nei tris savaites vyksta atskiruose šios finansinės sostinės rajonuose, tačiau nepateikė įrodymų šiems savo kaltinimams pagrįsti.
„Occupy Central“ protestuotojai Honkonge
„Occupy Central“ protestuotojai Honkonge / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sekmadienį per televiziją rodytoje laidoje miesto vadovas Leung Chun-yingas  pirmą kartą apkaltino užsienį dalyvavimu šiuose neramumuose, pakartodamas Kinijos centrinės vyriausybės kaltinimus, kuriems taip pat nepateikta jokių įrodymų.

Honkongo studentų federacija nedelsiant atmetė šiuos kaltinimus, kuriuos, pasak generalinio sekretoriaus Alexo Cow, Leung Chun-yingas „tiesiog išgalvojo“. 

Leung Chun-yingo vyriausybė antradienį turėtų surengti derybas su studentų lyderiais.

Laidoje „Newsline“ Honkongo lyderiui buvo pateiktas klausimas dėl Kinijos oficialaus pareiškimo, jog prie šių protestų yra prisidėjusios užsienio šalys.

„Akivaizdu, kad (juose) dalyvauja žmonės, organizacijos iš už Honkongo ribų“, – sakė jis ir pridūrė, jog veikėjai atvyko iš „skirtingų šalių, iš skirtingų pasaulio vietų“, tačiau konkrečiai šių šalių neįvardino.

Honkongo studentų federacija nedelsiant atmetė šiuos kaltinimus, kuriuos, pasak generalinio sekretoriaus Alexo Cow, Leung Chun-yingas „tiesiog išgalvojo“. 

„Jis yra vykdomasis vadovas, jis yra atsakingas pareigūnas, – sakė A.Chow žurnalistams. – Jeigu jis kelia šiuos kaltinimus, tikimės, kad jis taip pat pateiks ir įrodymų. Bet jam nederėtų tiesiog kalbėti, kad čia yra įsikišusios užsienio jėgos, nepateikiant įrodymų“.

Policija, kaip ir beveik kasdien, per naktį išvaikė studentus iš kai kurių gatvių, tačiau protestuotojai persigrupavo ir vėl užėmę savo pozicijas tęsė protesto akciją. 

Protestuotojai, kurių didžiąją dalį sudaro jauni koledžų studentai, protestuoja prieš Kinijos griežtą nusistatymą tvirtinti kandidatus 2017 metais įvyksiančiuose miesto vadovo rinkimuose. Protestuotojai tai vadina „sufalsifikuota demokratija“, kadangi Pekinas gali blokuoti jam nepalankius kandidatus, neleisdamas jiems dalyvauti rinkimuose.

Policija, kaip ir beveik kasdien, per naktį išvaikė studentus iš kai kurių gatvių, tačiau protestuotojai persigrupavo ir vėl užėmę savo pozicijas tęsė protesto akciją. Pirmadienį, prasidėjus ketvirtai protestų savaitei, tūkstančiai protestuotojų būrėsi stovykloje Honkongo centre ir dar dviejose šio 7,2 mln. gyventojų turinčio miesto vietose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius