Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Gruziją iš Rusijos atpūtė taikos vėjas

Gruzijos kariai artilerijos įtvirtinimuose.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gruzijos kariai artilerijos įtvirtinimuose.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Oficialiai, Maskva ir Tbilisis, praėjus pusantrų metų po to, kai Rusijos karinės pajėgos įžengė į nuo Gruzijos atsiskyrusias Abchaziją ir Pietų Osetiją bei pripažino jų nepriklausomybę, vis dar tebekariauja. Tačiau nors ir garsiai nesidžiaugiant ir apie tai neskelbiant, tarp buvusių priešininkių pamažu įsigali taika, rašo savaitraštis „Newsweek“.

Praėjusį mėnesį atidaryta svarbi, abi valstybes skirianti siena, atsinaujino tiesioginiai skrydžiai iš Maskvos į Tbilisį, rusai pradėjo išduoti daugiau vizų gruzų tautybės žmonėms.

Kokios yra šio staigaus santykių pagerėjimo priežastys? Pati pagrindinė, anot „Newsweek“ – artėjančios Sočio žiemos Olimpinės žaidynės ir šioms žaidynėms būdinga taikos dvasia. Mažų mažiausiai, savaitraščio įsitikinimu, tai didžiulis Rusijos troškimas neapkartinti galimos 2014 m. įvyksiančių žiemos Olimpinių žaidynių sėkmės jokiomis problemomis.

Iš Vankuverio perėmęs Olimpinių žaidynių deglą, Kremlius pasiryžęs padaryti viską, kad užtikrintų, jog Abchazijoje, esančioje vos 25 kilometrus nuo Sočio, neramumai nebepasikartotų. Siekdama šio tikslo, Maskva pasiryžusi sušvelninti nesutarimus su Tbilisiu ir leisti pastarajam mėgautis ekonomine nauda, gaunama iš taikos, leisdamas atnaujinti tarpvalstybinę prekybą, kadais buvusią Gruzijos ekonomikos ramsčiu. Sienos atidarymas taip pat padeda Rusijos svarbiausiam partneriui Kaukaze, Armėnijai, kurios vienintelis susisiekimas keliais su Rusija yra per Gruziją.

Jerevanas jau ilgą laiką maldavo Maskvos atidaryti Gruzijos kelią, nes Armėnijos–Turkijos sienos atidarymo perspektyvos, nepaisant praėjusiais metais pasiekto susitarimo, nutolo. Šiuo metu sausumoje įkalinta Armėnija vykdyti prekybą gali tik su dvejais iš keturių savo kaimynų – Iranu ir Gruzija. Armėnijos sienos su Turkija ir Azerbaidžanu uždarytos nuo 1992 m.

Tačiau bene svarbiausias Maskvos susirūpinimas šiuo metu – tai teroristinių išpuolių Šiaurės Kaukaze, taip pat esančiame Sočio kaimynystėje, perspektyvos. Praėjusią savaitę Tarptautinis olimpinis komitetas išreiškė pasitikėjimą, kad Rusija sugebės užtikrinti žaidynių saugumą. Pirmadienį Rusijos premjeras Vladimiras Putinas suformavo saugumo komitetą, kuris prižiūrės pasiruošimą Sočio Olimpinėms žaidynėms.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min