Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Internete pasirodė Rusijos žurnalisto O.Kašino egzekucijos vaizdo įrašas (video)

Olegas Kašinas
belial-68.livejournal.com nuotr. / Olegas Kašinas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Internete pasirodė įrašas, kuriame, kaip teigiama, užfiksuota, kaip šeštadienio naktį buvo užpultas Rusijos laikraščio „Kommersant“ žurnalistas Olegas Kašinas, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Mušimo kadrai įdėti į interneto portalą „Life News“, kuriame teigiama, kad tai vaizdo stebėjimo kameros, įrengtos prie namo Piatnickaja gatvėje Maskvos centre, kur gyvena O.Kašinas, įrašas.

Pats žurnalistas po pakartotinos operacijos gydomas reanimacijoje.

„Operacija buvo padaryta remiantis konsiliumo rezultatais. Ji vyko maždaug tris valandas. Dabar Olego smegenims tikrai niekas negresia“, – parašė žurnalisto žmona Jevgenija Milova savo puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“.

Pasak jos, žurnalistui buvo padaryta sulaužytų žandikaulių operacija. Iki operacijos žurnalisto būklė buvo įvertinta kaip stabiliai sunki.

Pasak laikraščio „Kommersant“ vyriausiojo redaktoriaus Michailo Michailino, pirmadienį turi įvykti konsiliumas, kuriame bus nuspręsta, kaip toliau gydyti sumuštą žurnalistą.

Pats M.Michailinas pirmadienį iškviestas apklausai į Tyrimų komitetą prie Rusijos prokuratūros dėl pasikėsinimo nužudyti O.Kašiną bylos tyrimo.

Tai „Kommersant“ vyriausiasis redaktorius pranešė agentūrai „Interfax“.

Užpuolikai tykojo prie kiemo

Į internetą įdėtame vaizdo įraše matyti, kaip prieinantį prie namo vyrą, kaip manoma, O.Kašiną, partrenkia ant žemės ir pradeda mušti priekyje ėjęs žmogus, o po to prie jo prisideda kitas.

Iš pradžių užpuolikai spardė auką, paskui vienas jų pradėjo mušti metaliniu strypu. Sprendžiant iš įrašo, jis buvo mušamas apie 1 minutę 20 sekundžių.

Oficialiai šio įrašo tikrumas nepatvirtintas. Tačiau, pasak Tyrimų komiteto atstovo Vladimiro Markino, „tyrėjai turi vaizdo stebėjimo kamerų įrašų, iš kurių aišku, kad užpuolikai buvo du“.

Iš mušamo žurnalisto nebuvo atimti pinigai ir mobilusis telefonas, tai rodo, kad užpuolimo tikslas buvo ne apiplėšimas.

Dainininkė ir režisierė Jelena Pogrebižskaja, kuri yra O.Kašino kaimynė, savo tinklaraštyje taip pat teigia, kad užpuolimas buvo akivaizdžiai parengtas. Užpuolikai specialiai laukė žurnalisto gatvėje šalia namo.

„Kiemsargis sako, kad tai buvo „užsakymas“. Kad du žmonės laukė Olego prie tvoros, stovėjo kaip niekuo dėti su gėlių puokšte rankose. Jis ėjo namo maždaug apie pirmą valandą (maždaug 0 val. 30 min.). Po to visas asfaltas ten buvo kruvinas. Kiemsargis, kuris greitąją pagalbą iškvietė ir padėjo Olegą įkelti, sako, kad jis buvo smarkiai sumuštas, ne kumščiais, o kažkokiu daiktu“, – rašo J.Pogrebižskaja.

Siekė nužudyti?

Byla dėl O.Kašino užpuolimo buvo perkvalifikuota iš straipsnio „Pasikėsinimas nužudyti“ į straipsnį „Grupės asmenų įvykdytas pasikėsinimas nužudyti“.

„Kommersant“ vyriausiasis redaktorius mano, kad O.Kašino užpuolimas susijęs su jo žurnalisto darbu.

„Mušdami jam laužė pirštus, – sakė Michailas Michailinas radijo stoties „Echo Moskvy“ laidoje. – Telefonas, pinigai, dokumentai nebuvo paimti, jis juos turėjo, kai buvo rastas. Akivaizdu, kad tai padariusiems žmonėms nepatiko, ką jis kalba ir ką jis rašo. Aš sieju tai, kas įvyko, su jo profesine veikla.“

Tokios nuomonės linkęs laikytis teisių gynėjas ir Visuomenės rūmų narys Aleksandras Brodas. „Jam mušė per pirštus, tarsi norėdami pasakyti, kad daugiau jis nepaims rašiklio į ranką, nedirbs kompiuteriu. Tai buvo įbauginimo kitiems kolegoms žurnalistams žingsnis“, – sakė A.Brodas.

Pasikėsinimas į O.Kašiną sukėlė daug atgarsių Rusijos tinklaraščiuose, šiai temai skirti pranešimai didžiausiuose interneto informacijos tinklalapiuose.

Prašo asmeninės prezidento kontrolės

Sekmadienį prie Maskvos vyriausiosios vidaus reikalų valdybos pastato, adresu Petrovka 38, vyko vieno dalyvio piketas. Buvo reikalaujama rasti ir nubausti O.Kašino žiauraus sumušimo kaltininkus.

Kaip praneša tinklaraštininkai, piketo dalyviai, tarp kurių buvo žurnalistų, žinomų visuomenės veikėjų ir opozicijos politikų, keitė vienas kitą, laikydami plakatą, kas 15 minučių. Prie VVR pastato stovėjo vienas piketuotojas, o priešingoje gatvės pusėje susirinko apie 50 žmonių.

Plakate, kurį paeiliui laikė mitinguotojai, buvo užrašyta: „Sumuštas žurnalistas Olegas Kašinas. Reikalauju rasti vykdytojus ir užsakovus.“

Piketo dalyviai pradėjo rinkti parašus kreipimuisi į Rusijos prezidentą Dmitrijų Medvedevą, kuriame prašoma, kad jis asmeniškai kontroliuotų bylą dėl žurnalisto sumušimo. Iki lapkričio 7-osios vakaro, pasak akcijos organizatorių, surinkta daugiau kaip 560 parašų.

Tuo tarpu Maskvos milicijos oficialusis atstovas Viktoras Biriukovas patvirtino, kad sudarytas bylos dėl žurnalisto sumušimo operatyvinis tyrimo štabas.

O.Kašinas gimė 1980 metais Kaliningrade ir 2001 metais dirbo „Komsomolskaja pravda“ Vietos skyriuje. Nuo 2003 iki 2005 metų buvo „Kommersant“ korespondentas, po to laikraščio „Izvestija“ specialusis korespondentas, žurnalo „Ekspert“ apžvalgininkas. Su Jegoro Gaidaro dukra politike Marija Gaidar vedė laidą „Juoda ir balta“ televizijos kanale „?2TV“. 2009 metais jis grįžo į „Kommersant“ ir specializavosi rašyti straipsnius visuomenine politine tema, rašė apie mitingus, protesto akcijas, nesutinkančiųjų eitynes, jaunimo politinius susivienijimus, nušvietė D.Medvedevo veiklą.

Vaizdo įrašą galite pamatyti čia.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min