Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Irane policija ašarinėmis dujomis vaiko demonstrantus (atnaujinta 19.08 val.)

Protestuotojai Irane
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojai Irane
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Irano riaušių policija pirmadienį ašarinėmis dujomis ir dažasvydžio kamuoliukais šaudė į demonstrantus, kurių pradėtas mitingas arabų sukilimams palaikyti virto demonstracija prieš Irano vyriausybę, sakė liudininkai.

Susirėmimai kilo Teherano Azadi aikštėje, kurioje minia ėmė skanduoti „Mirtis diktatoriui!“

Tokie šūkiai aidėjo ir 2009-aisiais po rinkimų, kai prezidentu buvo perrinktas Mahmoudas Ahmadinejadas.

Liudininkai pasakojo, kad policija į valdžios draudimo nepaisiusius protestuotojus leido ašarines dujas, šaudė dažasvydžio kamuoliukais.

Tūkstančiai Irano valdžios draudimams nepaklususių opozicijos šalininkų pirmadienį grupelėmis vaikščiojo Teherano gatvėmis – surengė vadinamąją arabų sukilimų palaikymo demonstraciją, kurios išvaikyti buvo išsiųsta guminėmis lazdomis ginkluota riaušių policija, pranešė liudininkai ir opozicijos interneto svetainės.

Irano vyriausybės pajėgos blokavo kelią į opozicijos lyderio Miro Hosseino Mousavio namus, taip siekta neleisti jam dalyvauti demonstracijoje, kurią jis rengė su kitu opozicijos lyderiu Mehdi Karroubi.

Nors oficialusis Iranas demonstracijas Tunise ir Egipte palaikė, tačiau mitingą Teherane šalies Vidaus reikalų ministerija uždraudė. Pasak valdžios, tai būsiąs dar vienas opozicijos mėginimas surengti antivyriausybinę demonstraciją, kokios vyko po prezidento M.Ahmadinejado perrinkimo 2009 metais.

Anksčiau, remiantis liudininkų pasakojimais ir opozicijos svetainėse paskelbta informacija, buvo pranešta, kad tūkstančiai opozicijos šalininkų iš skirtingų sostinės rajonų nedidelėmis grupelėmis, tyliai žygiavo į garsiąją Teherano Azadi aikštę, akylai stebimi policijos pareigūnų.

Svarbiausiose sostinės aikštėse buvo dislokuota šautuvais, ašarinėmis dujomis, guminėmis lazdomis ir gesintuvais ginkluota riaušių policija.

Vienas su opozicijos šalininkų grupele susidūręs liudininkas pasakojo, kad iš Imamo Husseino aikštės demonstracijos dalyvių grupė tyliai ėjo į Enhelabo aikštę.

„Protestuotojus persekioja keli policininkai, kurie bando juos išvaikyti“, – pasakojo kitas liudininkas. Pasak jo, Imamo Husseino aikštėje ir jos prieigose dislokuota maždaug 1 tūkstantis riaušių policijos pareigūnų.

Daugiau policijos ir kariuomenės buvo matyti Haft–e Tiro aikštėje, kurioje 2009 metais vyko audringiausi antivyriausybiniai protestai.

Žiniasklaidai uždrausta rengti reportažus iš žmonių susibūrimo vietų.

Policijos pareigūnai neleido H.Mousavi ir jo sutuoktinei Zahra Rahnavard išeiti iš savo namų ir dalyvauti demonstracijoje, rašo H.Mousavi interneto svetainė Kaleme.com.  

Atnaujinta 17.43 val. BBC praneša, kad Irano valdžia Teherane atjungė internetą ir mobilųjį ryšį. Taip pat bandoma nuslopinti palydoviniu ryšiu perduodamų televizijos kanalų transliacijų signalus.  

Televizijos darbuotojas Teherene praneša, kad miesto centre „tvyro visiškas chaosas“, gatvėse – žiaurūs susidūrimai tarp policijos ir protestuotojų.

Dėl neramumų užsidarė daugelis miesto centre esančių parduotuvių.

Atnaujinta 19.08 val. Pranešama, kad per neramumus Teherane mažiausiai vienas žmogus žuvo, kelios dešimtys buvo sužeisti. Skelbiama, kad apie 200 žmonių buvo sulaikyti.

Protesto akcijos vyksta ir kituose dideliuose Irano miestuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min