Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš „Boko Haram“ teroristų nelaisvės Nigerijoje pabėgo daugiau negu 60 moterų ir mergaičių

Protestas prieš "Boko Haram"
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protesto akcija prieš "Boko Haram"
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Daugiau negu 60 moterų ir mergaičių Nigerijoje, kurios buvo pagrobtos islamistų judėjimo „Boko Haram“, pabėgo nuo grobikų, pirmadienį pranešė dienraštis „The Independent“.


Šaltiniai iš šalies Borno valstijos praneša, kad moterys pasinaudojo proga pabėgti, kuomet teroristai išvyko iš savo buveinės vietos rengti išpuolių prieš kareivius ir policininkus naktį iš penktadienio į šeštadienį.

„Tikka gavau pranešimą iš savo kolegų Damboa srityje apie 63 pabėgusias moteris ir merginas. Jos priėmė drąsų sprendimą, kuomet pagrobėjai išvyko vykdyti išpuolio“, – teigė Nigerijos pareigūnas Abbas Gava.

Žmonių grobimai ir išpirkų reikalavimas yra svarbus teroristinės organizacijos pajamų šaltinis.

„Nežinome visų pabėgimo detalių, bet tikriausiai Dievas joms suteikė progą pabėgti tada, kuomet pagrobėjai surengė išpuolį, per kurį žuvo dvylika Nigerijos karių, penki policininkai ir daugiau negu 50 „Boko Haram“ narių“, – pažymėjo A.Gava.

Žmonių grobimai ir išpirkų reikalavimas yra svarbus teroristinės organizacijos pajamų šaltinis. Balandžio mėnesį „Boko Haram“ kovotojai pagrobė beveik 300 mokyklinio amžiaus mergaičių. Apie 220 iš jų šiuo metu yra vis dar laikomos nelaisvėje.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min