Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Islandijoje išsiveržęs ugnikalnis paralyžiavo Europą, atšaukiami ir skrydžiai iš Vilniaus (nuotraukos, papildyta 18.00 val.)

Šimtai skrydžių atšaukti
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Padėtis Didžiosios Britanijos oro uostuose
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Islandijoje išsiveržęs ugnikalnis sutrikdė ne vienos Europos valstybės piliečių planus. Tarp jų ir lietuvių. Dėl susidariusio ugnikalnio pelenų debesies Didžioji Britanija buvo priversta uždaryti beveik visą oro erdvę ir neribotam laikui atšaukti faktiškai visus skrydžius į šalį ir iš jos.

Telegraph. co.uk praneša apie atšauktus visus skrydžius į ir iš Londono, taip pat atšauktus šimtus skrydžių Škotijoje bei šiaurinėje Anglijos dalyje. Prognozuojama, kad pelenų debesiui pasklidus į pietus, Londono link, bus paskelbta apie dar daugiau trikdžių.

Uždarytas ir Norvegijos sostinės Oslo oro uostas. Skrydžiai sutrikdyti ir kitose Šiaurės Europos valstybėse. Tarp jų – Danijoje, kurios skirtingose oro erdvės zonose lėktuvų skrydžiai neribotam laikui atšaukiami nuo 9 val. iki 18 val.

Oro eismo kontrolieriai Briuselyje, atsakingi už strateginių skrydžių valdymą visoje Europoje, įspėjo pilotus, kad Didžiosios Britanijos oro erdvė į šiaurę nuo Londono uždaryta neribotam laikui ir kad Londono oro erdvė taip pat bus uždaryta nuo 11 iki 19 val. vietos laiku. 

„Ryanair“ atšaukė visus skrydžius į ir iš Didžiosios Britanijos bei įspėjo apie skrydžių atšaukimus bei atidėjimus penktadienį. Oro linijų bendrovė „British Airways“ ketvirtadienį taip pat atšaukė visus savo skrydžius šalyje.

Neribotam laikui uždaryti ir Edinburgo, Glazgo bei Aberdyno oro uostai. Sautamptono, Bristolio ir Niu Ki oro uostose kai kurie skrydžiai vyksta pagal grafiką, tačiau daug jų jau atšaukti.

Bendrovės „easyJet“, atšaukusios keliasdešimt skrydžių, atstovas sakė: „Po trečiadienį įvykusio ugnikalnio išsiveržimo Islandijoje pernakt pelenų debesis pasiekė Didžiosios Britanijos ir Skandinavijos oro erdvę. Todėl buvo uždarytos kai kurios šalies oro erdvės dalys. Tai savo ruožtu lėmė visų oro linijų, skraidinančių keleivius į ir iš Didžiosios Britanijos, grafikų sutrikdymus.“

Pavojus lėktuvams

Ugnikalnio pelenai – tai labai smulkios uolienų ir mineralų dalelės, išmetamos pro ugnikalnio vulkaninę angą per šio išsiveržimą. Vulkaniniai pelenai gali užkimšti aviacinius mechanizmus, todėl tai kelia didelę grėsmę lėktuvams, skrendantiems netoli pelenų debesų. Gali sustoti variklis arba užsiteršti kuro, vandens sistemos.

Be to, pelenai gali prasismelkti į patį lėktuvą ir sutrikdyti jų įkvėpusiems žmonėms kvėpavimą bei sugadinti lėktuvo elektronines sistemas.

Bendrovė „airBaltic“ atideda skrydžius Skandinavijoje

Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ ketvirtadienį taip pat pranešė atidedanti skrydžius Skandinavijoje.

Pasak „airBaltic“ atstovų, skrydžius atidėti būtina dėl saugumo reikalavimų – net ir dėl menkiausios grėsmės lėktuvams neleidžiama skristi. „Kai tik paaiškės, kad oro erdvė yra visiškai saugi, skrydžiai iškart bus atnaujinti. Dėsime visas pastangas, kad esant galimybei keleiviai pasiektų savo kelionės tikslą. Jais bus tinkamai pasirūpinta, kol lauks skrydžio”, – sako oro bendrovės generalinis direktorius Lietuvoje Tadas Vizgirda.

Prognozuojama, kad pelenų debesiui išsisklaidyti prireiks kelių dienų. Tačiau nežinoma, kiek ilgai oro erdvę paralyžiuos trikdžiai.

Papildyta 12.32 val. Pasak Tarptautinio Vilniaus oro uosto atstovės spaudai Gabrielės Vasiliauskaitės, informaciją apie atšauktą skrydį į Vilnių uostas kol kas gavo tik iš oro linijų bendrovės „Air Shuttle“. Atšauktas skrydis iš Oslo į Vilnių. Lėktuvas Vilniuje turėjo nusileisti 13.15 val. ir po kurio laiko grįžti į Oslą. Atšauktas ir skrydis iš Vilniaus į Oslą.

Daugiau informacijos, pasak G.Vasiliauskaitės, kol kas nepateikta.

Papildyta 17.20 val. Vilniaus oror uostas paskelbė naujausią informaciją. Ketvirtadienį, balandžio 15 d., dėl Islandijoje išsiveržusio ugnikalnio prasto matomumo iš Vilniaus atšaukti skrydžiai į: 15.45 val. į Briuselį („Brussels Airlines“), 17.05 val. Londoną („airBaltic“), 18.15 val. į Kopenhagą („airBaltic“), 22.45 val. į Dubliną („airBaltic“), 23.15 val. Edinburgą („Star1 Airlines“). Taip pat atšaukti skrydžiai iš: 21.55 val. Kopenhagos („airBaltic“) ir 23.30 val. Londono („airBaltic“).

Papildyta 17.35 val. Penktadienį ryte atšaukiami reisai – iš Edinburgo 05.50 val. („Star1 Airlines“) ir Dublino 05.55 val. („airBaltic“).

Papildyta 18.00 val. Kaune palyginti ramu.  „Įvykiai Islandijoje kol kas jokios įtakos mums neturėjo. Ryte lėktuvas iš Londono dar spėjo atskristi į Kauną, o vėliau jokio skrydžio ir neturėjo būti“, - pasakojo Kauno oro uosto Operatyvinio valdymo tarnybos atstovas.

Pagal tvarkaraštį, šį vakarą, 21.40 val., į Kauną turėtų atskristi dar vienas lėktuvas iš Anglijos sostinės, tačiau ar šis skrydis įvyks, kol kas neaišku.

„Kol skrydis nėra oficialiai atšauktas, mes jo laukiame“, - teigė Operatyvinio valdymo tarnybos specialistas, užsiminęs, jog šis skrydis „greičiausiai įvyks“.

Palangoje bus atidėtas skrydis.  Ketvirtadienį reisai į Oslą ir Kopenhagą iš Palangos tarptautinio oro uosto vyko pagal planą. Tačiau pavakarę gauta žinių, kad rytoj  6.40 val. keleiviai į Danijos sostinę nebus skraidinami.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min