Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ispanų slaugytoja pasveiko nuo Ebolos karštligės, rodo negalutiniai testai

Ispanų slaugytojai, kuri tapo pirmuoju žmogumi, ne Afrikoje užsikrėtusiu Ebolos virusu, atlikti testai sekmadienį parodė, kad jos organizme viruso nebėra, pranešė Madridas, o Liberijos prezidentė tuo tarpu emocingai prašė visų šalių padėti kovoti su šia liga.
Liberijos menininkas Stephenas Doe ant sienos nupiešė Ebolos viruso simptomus.
Liberijos menininkas Stephenas Doe ant sienos nupiešė Ebolos viruso simptomus. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Teresai Romero, kuri į ligoninę Madride buvo paguldyta spalio 6 dieną, reikės atlikti antrą testą ir tik po to bus galima paskelbti, kad ji nebeturi šio mirtinai pavojingo viruso, pranešė Ispanijos vyriausybė.

Didžiausias per visą istoriją Ebolos karštligės protrūkis nuo metų pradžios jau pareikalavo daugiau kaip 4,5 tūkst. gyvybių, beveik visų – Vakarų Afrikoje. 

44 metų T.Romero Ebolos karštlige užsikrėtė rūpindamasi dviem pacientais, kurie mirė Madrido Carloso III ligoninėje. Tai pirmas žinomas atvejis, kai Ebolos virusu buvo užsikrėsta ne Afrikoje.

„Artimiausiomis valandomis“ jai bus atliktas kitas testas, sakoma Ispanijos specialaus komiteto dėl Ebolos karštligės pareiškime, kuriame priduriama, kad jos „sveikatos (būklė) ... plėtojasi palankiai“.

„Šiandien esu labai laimingas, nes galime pasakyti, kad Teresa įveikė ligą“, – vaizdo įraše sako T.Romero vyras Javieras Limonas. Įrašas buvo padarytas ligoninėje, kur jis ir dar 14 žmonių yra stebimi dėl to, kad turėjo kontaktų su T.Romero prieš tai, kai jai buvo diagnozuota Ebolos karštligė.

Didžiausias per visą istoriją Ebolos karštligės protrūkis nuo metų pradžios jau pareikalavo daugiau kaip 4,5 tūkst. gyvybių, beveik visų – Vakarų Afrikoje. Labiausiai nukentėjusioje Liberijoje mirties atvejų skaičius yra beveik 2,5 tūkstančio.

Pavieniai atvejai tarp sveikatos apsaugos darbuotojų Europoje ir JAV pakurstė nuogąstavimus, kad epidemija gali virsti pasauline, ir paskatino Vakarų šalis intensyvinti savo atsaką.

Labiausiai nukentėjusioje Liberijoje mirties atvejų skaičius yra beveik 2,5 tūkstančio.

Liberijos prezidentė, Nobelio premijos laureatė Ellen Johnson Sirleaf sakė, kad ištikus šiai krizei iškilo pavojus dėl „ekonominės katastrofos“ prarasti ištisą afrikiečių kartą, ir perspėjo, kad „laikas kalboms ar teorizavimui baigėsi“.

Iki spalio 14 dienos buvo užregistruoti 4 555 mirties atvejai – iš 9 216 užsikrėtimo atvejų septyniose valstybėse, pranešė Ženevoje įsikūrusi Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius