Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ištaigingi Pergalės dienos paradai – bejėgiškas Rusijos bandymas pridengti pralaimėjimus

Nė viena kita šventė Rusijoje nešvenčiama taip, kaip Pergalės diena. Nors nuo Pergalės dienos prabėgo 69 metai, visa šalis iki šiol švenčia, rašo „Die Welt“ žurnalistas Filippas Piatovas.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir premejeras Dmitrijus Medvedevas
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir premjeras Dmitrijus Medvedevas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Anot leidinio, kuo mažiau lieka karo veteranų, tuo labiau auga jų autoritetas, o kartu su juo – pensijos. Paskutinis veteranas, kaip mėgstama juokauti, greičiausiai taps milijonieriumi. Išgyvenusieji karą gauna vis daugiau apdovanojimų, kuriems ima trūkti vietos ant mundurų. Taip yra todėl, kad kuo senesnė pergalė, tuo ji svarbesnė Naujajai Rusijai – tai vienintelis dalykas, kuriuo ji gali didžiuotis.

Kuo senesnė pergalė, tuo ji svarbesnė Naujajai Rusijai – tai vienintelis dalykas, kuriuo ji gali didžiuotis.

Jaunajai Rusijos kartai Raudonosios armijos šlovinimas skamba kaip pasityčiojimas – vis daugiau jaunuolių bando išvengti karinės tarnybos.

Šalis negali pasigirti ne tik kariuomene: dideli infrastruktūros projektai pildo oligarchų kišenes, švietimas ir medicina gerokai nutolę nuo europietiškų standartų.

Žmonėms netenka, kaip sovietmečiu, stovėti eilėse prie duonos ar sviesto, tačiau atviros sienos trukdo valdžiai slėpti nuo tautos savo bejėgiškumą.

Rusai sužinojo, kaip gyvenama Europoje, tačiau šalis nepajėgi jos pasivyti. Pergalės diena leidžia tai nors trumpam pamiršti.

Kur kitų kartų pasididžiavimas?

Susidaro įspūdis, kad prie šios datos prilipdyta visa Rusijos galybė, visas pasididžiavimas, tarsi kasmet, gegužės 9-ąją, vis iš naujo sprendžiasi šalies likimas.

Kiek laiko Rusija mis šia pergale, kol pripažins daugybę pralaimėjimų, kuriuos išgyvena ir dabar?

Net veteranų vaikaičiai yra mokomi garbinti šią dieną, tačiau kada ateis jų diena? Kur kitų kartų pasididžiavimas? Kiek laiko Rusija mis šia pergale, kol pripažins daugybę pralaimėjimų, kuriuos išgyvena ir dabar?

Kiekviena tauta turi kažką, kas ją vienija. Rusijoje tai – diena, kuriai jau beveik septyni dešimtmečiai, į kurią sutelkta visa šalies tapatybė. Arba tai – kaukė, slepianti tikrąjį veidą. Rusijai reikalingi herojai, tačiau kai dabar jų nėra, eskaluojama tai, kas jau išbandyta.

Gegužės 9-oji – jau daugiau, nei tiesiog šventė. Jos simbolika peržengia istorijos ribas. Ar Vladimiras Putinas šią dieną nuvyks į Krymą – nėra vien formalus klausimas. V.Putinas, kuriam patinka save rodyti kaip tautiečių gelbėtoją, nepraleis progos šią dieną panaudoti savo naudai.

Jeigu Rusija ir toliau nori švęsti šią dieną, jai reikia nustoti daryti iš to kultą, šaliai reikia ieškoti naujo identiteto. Šiuolaikinis pasaulis duoda daug galimybių saviraiškai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius