Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Italijos korupcijos skandalas įtraukė ir Vatikaną

Italijos korupcijos skandalas, suteršęs šios šalies vyriausybės reputaciją, įtraukė ir Vatikaną - tyrimas pradėtas ir vieno garsiausių Italijos kardinolų atžvilgiu.
Vatikanas
Vatikanas / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

Magistrato teisėjai kardinolui Crescenzio Sepe ir buvusiam centro dešiniųjų vyriausybės infrastruktūros ir transporto ministrui Pietro Lunardi pranešė, kad jų atžvilgiu vykdomas tyrimas dėl korupcijos sunkinančiomis aplinkybėmis, pranešė šaltiniai teisme.

Italijos centriniame regione esančios Perudžos magistrato teisėjai tiria korupcijos tinklą ir paslaugas, susijusias su valstybiniais kontraktais, daugiausia – dėl objektų svarbiems renginiams, tokiems kaip pernykštis Didžiojo aštuoneto (G–8) viršūnių susitikimas, statybų. 
 

Tiriama 67 metų C.Sepe veikla tuo metu, kai jis buvo Vatikano pareigūnas, vadovaujantis Tautų evangelizavimo kongregacijai – daug pinigų ir nekilnojamojo turto turinčiam Vatikano departamentui, kuris finansuoja misijas užsienyje.

C.Sepe, kuris tam departamentui vadovavo iki 2006–ųjų, kai buvo perkeltas į Neapolį, įtariamas korupcija dėl vieno nekilnojamojo turto sandėrio.

„Tiesa paaiškės ... Aš esu ramus“, – sekmadienį išėjęs iš bažnyčios sakė Neapolio arkivyskupas C.Sepe jį apspitusiems žurnalistams.

Kaip rašo laikraščiai „La Stampa“, „Corriere della Sera“ ir „La Repubblica“, 2004 metais P.Lunardi iš C.Sepe departamento už daug mažesnę nei rinkos kainą nusipirko vieną pastatą Romoje.Tiesa paaiškės ... Aš esu ramus.

Kitais metais, kai P.Lunardi jau buvo ministras, jis pritarė tam, kad būtų skirta lėšų istorinių Bažnyčios pastatų, tarp jų – 16–ajame amžiuje pastatytos ir Romos Ispanijos laiptų aikštėje esančios Tautų evangelizavimo kongregacijos būstinės, restauravimui.

Interviu „Corriere della Sera“ P.Lunardi sakė, jog netrukus susitiks su Perudžos magistratais, kad „viską išaiškintų“.

Šis tyrimas jau pareikalavo premjero Silvio Berlusconi artimo sąjungininko Claudio Scajolos galvos – gegužę jis atsistatydino iš pramonės ministro posto.

C.Scajola atsistatydino paaiškėjus, kad dalis tų 900 tūkst. eurų, už kuriuos buvo nupirkti prabangūs jo apartamentai Romoje, netoli Koliziejaus, buvo gauti iš vieno statybų verslu užsiimančio asmens, areštuoto vykdant politikų korupcijos tyrimą.

Šis korupcijos skandalas kilo vasario mėnesį, kai policija areštavo keturis žmones, tarp jų – Angelo Balducci, kuris anksčiau vadovavo viešuosius darbus prižiūrinčiam vyriausybės departamentui, ir vieną statybų konsultantą, dirbusį C.Sepe departamentui.

A.Balducci ir kiti įtariamieji buvo apkaltinti dėl korupcijos ir dėkingumo mokesčių tinklo tarp statybininkų, architektų ir valstybės pareigūnų, kurie tvarkė dešimčių milijonų eurų vertės valstybininius kontraktus.

A.Balducci sėdi kalėjime Romoje. Magistratai atmetė jo prašymus laikyti jį namų arešto sąlygomis.

Mėnuo po to, kai jis buvo areštuotas, kilo naujas skandalas dėl A.Balducci ir Vatikano – slaptas pasiklausymas parodė, kad jis ir vienas 40 metų giedotojas iš istorinio Šv. Petro bazilikos Julijaus choro (Cappella Giulia) galėjo dalyvauti vyrų prostitucijos tinkle.

Po to skandalo A.Balducci buvo išmestas iš elitinės Jo Šventenybės kilniųjų vyrų (gentiluomo di Sua Santita) grupės. Vietas joje dažnai paveldi šeimos, daug metų tarnaujančios Vatikanui, arba jos suteikiamos už pagalbą Katalikų Bažnyčios ūkio ir logistikos projektuose.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius