-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Izraelis ir Palestina: kartu, bet atskiruose pasauliuose

Per Velykas krikščionys plūsta į Jeruzalę. Tačiau šventajame mieste, kuriame susipina trys religijos – krikščionybė, Judaizmas ir islamas – sunkiausia gyventi palestiniečiams. Nepaisant tarptautinių susitarimų, pagal kuriuos rytų Jeruzalė priklauso Palestinai, Izraelis okupavo visą miestą. Ir šventumą čia keičia kova už būvį.
Ceremonija Jeruzalėje
Ceremonija Jeruzalėje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jaunas palestinietis Jamalis pačioje Jeruzalės senamiesčio širdyje turi mažą kompiuterinės technikos taisyklą. Jamalis pasakoja Vakarų Krante baigęs anglų kalbos literatūrą, tačiau Izraelis nepripažįsta jo diplomo, tad jam teko imtis kitos veiklos.

Nepaisant vykstančių derybų ir tarptautinės bendruomenės kritikos, Izraelis sausį Rytų Jeruzalėje išdavė šešis šimtus leidimų naujakuriams

Tvyrančią įtampą šventajame mieste rodo ir kone kas savaite vykstantys susirėmimai tarp palestiniečių ir Izraelio karių.

Auksu žibanti Kupolo ir Al Aksos mečetės yra trečia pagal svarbą islamui vieta. Ir tai yra visiškai šalia raudų sienos. Pagal 1993 Oslo susitarimą, kuriuo padalytas Vakarų Krantas ir Gazos ruožas, Jeruzalė turi specialųjį statusą. Šventasis miestas padalytas į Vakarų – priklausantį Izraeliui, Rytų – kuris turėjo atitekti Palestinai. O senamiestis paskelbtas neutralia zona. Tačiau realiai visą Jeruzalę valdo žydai ir visa savivaldybė priklauso Izraeliui.

123rf.com nuotr./Jeruzalė
123rf.com nuotr./Jeruzalė

Žydai ir palestiniečiai gyvena tarsi skirtinguose pasauliuose. Jie nesupranta vieni kitų veiksmų

Tuo metu žydai, ne tik politikai, atrodo net nenori girdėti, kad palestiniečiai turėtų savo valstybę. Nors ir tarptautinėse sutartyse tai numatyta.

„Žydai ir palestiniečiai gyvena tarsi skirtinguose pasauliuose. Jie nesupranta vieni kitų veiksmų. Ir reikia aktyvistus iš abiejų pusių susodinti, kad jie suprastų, kaip gyvena esantys priešingoje stovykloje. Nes kuo toliau, tuo sunkiau bus suprasti vieni kitus“, – teigė Izraelio organizacijos „Alternatyvus veiksmas“ aktyvistas Juda Hakoenas.

Prie išpuolių dar pridėkime tai, kad Palestiniečiams sunku net patekti į Jeruzalę. Dėl nelegaliai, Vakarų kranto teritorijoje pastatytos sienos, įprastam Palestiniečiui penkiolikos kilometrų kelionė Iš Ramalos į Rytų Jeruzalę, trunka iki kelių valandų. O jei jis nėra Jeruzalės gyventojas ir neturi specialaus leidimo, atvykti į Šventąjį miestą jis iš vis negali.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius