
Pepo Guardiolos era baigėsi triumfu – „Barcelona“ laimėjo Karaliaus taurę
Skaitykite daugiau... (ATNAUJINTA: 01.18) 4 SPORTAS
Šeštadienis
2012.05.26
Ukrainiečių kalba bus vienintelė valstybinė kalba Ukrainoje, pareiškė šalies prezidentas Viktoras Janukovyčius.
„Ukrainoje bus plėtojama vienintelė valstybinė kalba – ukrainiečių“, – pareiškė jis Kanevo mieste, per susitikimą su poeto Taraso Ševčenkos premijos laureatais.
V.Janukovyčius taip pat pareiškė, kad Ukrainoje privaloma tvarka bus įgyvendinta Europos regioninių ir mažumų kalbų chartija.
Prezidentas taip pat atkreipė dėmesį, kad jo pirmtakų vykdyta kalbos politika baigėsi tuo, kad buvo pažeistos tiek rusakalbių, tiek ir kitų tautybių piliečių teisės.
„Visa tai reikia ištaisyti ir į tai atsižvelgti įgyvendinant Europos nacionalinių kalbų chartiją“, – pabrėžė V.Janukovyčius.
Tuo tarpu Ukrainos komunistų partija mano, kad šalies prezidentas V.Janukovyčius išduos savo rinkėjus, jeigu atsisakys surengti šalyje referendumą dėl rusų kalbos ir NATO.
„Atsisakyti surengti referendumą dėl NATO bei rusų kalbos, kaip antrosios valstybinės kalbos, statuso, reikštų išduoti rinkėjus, kurie prezidento rinkimuose atidavė savo balsus už Viktorą Janukovyčių“, – pareiškė Komunistų partijos vadovas Petras Symonenka.
Pasak Komunistų partijos spaudos tarnybos, jis tai pareiškė antradienį, komentuodamas prezidento V.Janukovyčiaus žodžius, pasakytus poeto Taraso Ševčenkos premijų įteikimo ceremonijoje.
Pasak P.Symonenkos, dauguma Ukrainos piliečių mano, kad antros valstybinės kalbos statuso suteikimas rusų kalbai atitiks Europos chartijos nuostatas, demokratijos standartus ir milijonų rusakalbių Ukrainos piliečių interesus.
P.Symonenka įsitikinęs, kad ukrainiečių kalbą reikia ginti ne nuo rusų kalbos, o „nuo įvairaus plauko ksenofobų ir nacionalistų, kurie per nepriklausomybės metus faktiškai sunaikino Ukrainos knygų leidybą, kinematografą, kultūrą, užteršė visuomenės sąmonę“.
- uzeik ir siuskis nemokamus filmus,muzika,zaidimus ir t.t
Jie ir yra pasaulio bamba, bent jau pries ukrainiecius tai tikrai, ir pries lietuva, gal tik pries JAV NE.
gana rusams viespatauti- tesimoko ukrainieciu kalbos, nors dauguma rusu ja moka bet nekalba ja is principo, nes laiko save pasaulio bamba
Kol neseniai neisgirdau jo kalbant ukrainietiskai, maniau kad jis moka tik rusiskai:)
Skaitykite daugiau... (ATNAUJINTA: vakar, 17.01) 274SKAITYKITE LAIKRAŠTYJE
TAIP PAT SKAITYKITE: Nužudytos Violetos Naruševičienės dukra Vokietijoje yra gyva ir sveika 102