Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl ugnikalnio išsiveržimo Japonijoje žuvusių žmonių skaičius pasiekė 47

Gelbėtojai prie Ontakės ugnikalnio
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gelbėtojai prie Ontakės ugnikalnio
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Japonų gelbėtojai, dirbantys ant savaitgalį netikėtai išsiveržusio ugnikalnio šlaitų, rado dar vienuolika žuvusių žmonių, tad žuvusiųjų skaičius padidėjo iki mažiausiai 47, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Šis ugnikalnio išsiveržimas pareikalavo daugiausiai aukų Japonijoje per beveik 90 metų.

Iki šiol buvo žinoma apie 36 ant Ontakės kalno žuvusius žmones. Ugnikalnis pelenus, garus ir akmenis pradėjo spjaudyti per intensyvų turistinį sezoną. Anksčiau trečiadienį buvo pranešta apie rastus septynis kūnus. 

„Gelbėtojai netoli kalno viršūnės surado dar septynis žmones, kuriems sustojusi širdis, ir dabar gabena juos žemyn“, – Otakio kaime, kur prasideda vienas kalnų takas, sakė pareigūnas.

Tik gydytojai gali oficialiai deklaruoti žmogaus mirtį, tad pirmieji gelbėtojai, radę žuvusį žmogų, paprastai nurodo, kad jam sustojusi širdis ir jis nekvėpuoja.

Maždaug 1 tūkst. karių, policininkų ir ugniagesių, tikrinančių ugnikalnio šlaitus, sugebėjo nuleisti žemyn 14 lavonų, kurie buvo rasti sekmadienį. 

Regiono policija anksčiau pranešė apie septynis rastus kūnus, o vėliau skaičių patikslino ir paskelbė radusi 11 žuvusiųjų. Dalis ugnikalnio šlaitų vis dar neprieinama gelbėtojams, nes iš kraterio toliau rūksta nuodingos dujos ir garai.

Maždaug 1 tūkst. karių, policininkų ir ugniagesių, tikrinančių ugnikalnio šlaitus, sugebėjo nuleisti žemyn 14 lavonų, kurie buvo rasti sekmadienį. Dar 10 iš tų rastų žuvusiųjų tebėra ant kalno.

Pareigūnas iš Nagano prefektūros krizių valdymo biuro sakė, kad palaikai žemyn buvo gabenami sraigtasparniais.

Dar yra dingusių žmonių 

„Mes manome, kad dar yra dingusių žmonių, bet nežinome, kiek jų“, – teigė vietos pareigūnas.

Nacionalinis transliuotojas NHK anksčiau pranešė, kad dieną gelbėtojai matė daugiau lavonų, tačiau negalėjo jų pasiekti.

Pėsčiųjų žygiai yra labai populiarus laisvalaikio leidimo būdas Japonijoje. Kalnų maršrutus reklamuojantys turizmo pareigūnai prašo turistų registruotis prieš pradedant žygį ir jį užbaigus.

Tačiau viena vietos turizmo bendrovė laikraščiui „Asahi Shimbun“ sakė, kad paprastai šiuo metų laiku prieš kelionę registruojasi tik 10-20 procentų turistų.

Ontakės ugnikalnio išsiveržimo metu ant kalno buvo 327 užsiregistravę turistai, sakoma pranešime.

Gelbėtojai tikisi, kad daugelis tų, su kuriais nepavyksta susisiekti, tiesiog užmiršo pranešti registruotojams, kad jie yra saugūs.

Nagano prefektūros svetainėje paskelbtas skelbimas, prašantis suteikti informacijos apie dingusiųjų sąraše esančius asmenis.

Tačiau niūri tikimybė, kad žuvusiųjų yra dar daugiau, išlieka.

Tačiau niūri tikimybė, kad žuvusiųjų yra dar daugiau, išlieka.

„Mes nežinome, ar dar yra giliai po susikaupusiais pelenais palaidotų žmonių“, – sakė policijos pareigūnas laikraščiui.

Remiantis vietos ugniagesių departamentu, dingusiu tebelaikomas 71 žmogus, nors Nagano prefektūros policijos pareigūnai gavo šimtus pranešimus apie asmenis, kurių buvimo vieta yra nežinoma, sakė policijos atstovas naujienų agentūrai AFP.

Pareigūnai mano, kad dalis šių pranešimų neturi nieko bendra su savaitgalį įvykusia nelaime.

Pelenų antklodė

Ant kalno šlaitų, ėmus kilti dūmams ir ugnikalniui pradėjus spjaudytis pelenais ir akmenimis, buvo šimtai žmonių. Daugeliui iš jų pavyko saugiai nusileisti, tačiau dešimtys liko įstrigę kalno viršūnėje.

Gelbėtojų rastų pirmųjų kūnų autopsijos parodė, kad visi jie mirė nuo sužeidimų, kuriuos sukėlė jiems ant galvų pradėję kristi akmenys.

Iš paukščio skrydžio darytame vaizdo įraše matyti, kad viršutinę kalno šlaitų dalį dengia stora pelenų antklodė. Iki metro skersmens siekiančios išmuštos duobės žymi vietas, kur nukrito didžiuliai ugnikalnio išmesti akmenys.

Agentūra taip pat trečiadienį perspėjo, kad laukiama dar vieno išsiveržimo ir pažymėjo, kad 9 val. vulkanas leido dūmus.

Po šeštadienio išsiveržimo nuolat fiksuojamas ugnikalnio aktyvumas, verdantys požeminiai vandenys virsta garais, kurie ardo arba išjudina uolas ir akmenis, sako meteorologijos agentūros vulkanologas.

Agentūra taip pat trečiadienį perspėjo, kad laukiama dar vieno išsiveržimo ir pažymėjo, kad 9 val. vulkanas leido dūmus.

Sutemus, Nagano policijos atstovas sakė, kad šios dienos paieškos operacija regis baigėsi.

Iki trečiadienio daugiausia aukų po Antrojo pasaulinio karo pareikalavęs ugnikalnio išsiveržimas Japonijoje buvo 1991 metais, kai išsiveržus Unzeno ugnikalniui šalies pietvakarinėje dalyje žuvo 43 žmonės.

1926 metais išsiveržus Tokačio ugnikalniui šiaurinėje šalies dalyje, žuvo 144 žmonės, skelbia Japonijos meteorologijos agentūra.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min