Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Japonijos premjero žmona atskleidė savo vyro Naoto Kano ydas

Japonijos premjeras Naoto Kanas su žmona Nobuko
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Japonijos premjeras Naoto Kanas su žmona Nobuko
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naujasis Japonijos premjeras Naoto Kanas nemoka tinkamai rengtis, neįstengtų išgyventi vienas, nes nemoka ruošti maisto, taip pat smarkiai susimovė sakydamas savo pirmąją politinę kalbą, teigia jo žmona.

Šias ir kitas asmenines Vyriausybės vadovo savybes savo naujoje knygoje „Kas, po galais, pasikeis Japonijoje, kai tapsite premjeru?“ atskleidė moteris, kurią premjeras Naoto Kanas yra pavadinęs savo opozicija namuose.

Tradicinio Japonijos Vyriausynės vadovo žmonos įvaizdžio neatitinkanti Nobuko Kan knygoje negaili kandžių pastabų apie sutuoktinį, su kuriuo gyvena jau keturis dešimtmečius. Jis antrosios pagal ekonomikos išsivystymo lygį šalies Vyriausybės vadovu tapo birželio pradžioje.

„Klausiu savęs, ar gerai, kad šis vyras tapo ministru pirmininku, nes puikiai jį pažįstu“, – 64 metų sutuoktinė rašo šią savaitę išleistoje knygoje, kuri parašyta dar prieš N.Kano partijai iškovojant pergalę rinkimuose į parlamento Aukštuosius Rūmus.

Mėgaudamasi galimybe sulaužyti santūrios žmonos stereotipą, aštrialiežuvė Nobuko mielai naudojasi N.Kano griežčiausios kritikės vaidmeniu ir negaili pylos vyrui tiek už namų ruošą, tiek už mokesčių reformas.

Moteris teigia, kad Japonijos premjerą labiau įsivaizduoja kaip patyrusį valstybės veikėją, koks buvo Yasuhiro Nakasone. Šis politikas, kuriam dabar 92 metai, Vyriausybei vadovavo penkerius metus praeito amžiaus 8-ame dešimtmetyje ir glaudžiai bendradarbiavo su tuomečiu Jungtinių Valstijų prezidentu Ronaldu Reaganu.

„Kanui patinka būti įvykių sūkuryje... Manau, jis labiau tinka vadovauti vietoje, padėdamas kam nors kitam“, – ji pasakoja apie savo vyrą, buvusį pilietinių teisių aktyvistą, neseniai užėmusį vicepremjero postą.

Pasak Nobuko, N.Kanas yra puikus gatvės oratorius, tačiau jam „prasčiau sekasi skaityti paruoštas kalbas“.Netgi būdama šeimos narė negalėčiau jam parašyti netgi patenkinamo pažymio už politinių kalbų sakymą arba už klausimų ir atsakymų sesijas, kai jis tapo premjeru.

Žmona taip pat pripažino, kad N.Kanas „visiškai nesidomi madomis“ ir nemoka paruošti netgi paprasčiausių valgių, „nes aš ir jo motina jį blogai mokėme“.

Pasak Nobuko, su vyru, kuris yra jos pusbrolis, dažniausiai kalbasi apie politiką. Moteris nurodė, kad jų nuomonės smarkiai skiriasi dėl kai kurių klausimų, vienas tokių – mirties bausmė.

„Mūsų nuomonės visiškai skirtingos, nes aš tvirtai tikiu, kad mirties bausmė turėtų būti panaikinta“, – rašo žmona. Ji pridūrė, kad N.Kanas pripažįsta, jog aukščiausia bausmė nepadeda išvengti žmogžudysčių, tačiau vis tiek tvirtina, kad visuomenė nepritartų jos naikinimui.

Nobuko taip pat rašo, jog jos vyras, kuris anksčiau buvo moterų teisių aktyvistas ir finansų ministras, „yra sakęs, kad kai kada rinkos atrodo panašios į savanaudę moterį“.

„Tikriausiai jis tai sužinojo iš savo santykių su manimi, – pripažino žmona. – (Moteris) sunku suvaldyti, nes jos tik paniekinamai atšaus, jeigu mėginsite įtikti.“  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min