Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV diplomatės papasakojo, su kokiais sunkumais susiduria dėl to, kad yra moterys

Stresas
Fotolia nuotr. / Moteris darbe
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Net 40 proc. JAV diplomatų – moterys. Žurnalas „Politico“ apklausė buvusias Valstijų diplomates ir aprašė, kaip jų lytis veikė jų darbą.

Tiesą sakant, dirbant diplomate moteriai tenka susidurti ne tik su sunkumais, kartais lytis atneša naudos.

Moterims lengviau gauti informaciją

Daugelio šalių pareigūnai negali ignoruoti JAV diplomato, net ir tokiu atveju, jei tai – moteris. Kitaip nei vyrai, diplomatės lengvai užmezga ryšius su kitomis moterimis.

Daugumoje diplomatus priimančių šalių pareigūnai vyrai laiko garbės reikalu užmegzti gerus santykius su diplomate iš JAV.

Moterys lengviau peržengia formalumo ribą, todėl geriau mato tikrąją situaciją, nekalbant apie kontaktų užmezgimą ir šaltinius.

„Daugumoje diplomatus priimančių šalių pareigūnai vyrai laiko garbės reikalu užmegzti gerus santykius su diplomate iš JAV. Jie yra išsilavinę, plačių pažiūrų, jiems patinka demonstruoti savo intelektą“, – pasakojo buvusi JAV ambasadorė Pakistane, Laose ir Malaizijoje Wendy Chamberlin.

Ji pabrėžė, kad aštuntajame ir devintajame XX a. dešimtmečiuose jos vadovai vyrai JAV buvo labiau nusiteikę prieš moteris, nei vyrai šalyse, kuriose jai teko dirbti.

Būtina žinoti, kada galima naudotis moteriškumu

Vyrai turi silpnybę – jiems labai patinka kalbėti su moterimis. „Mes keliame mažiau grėsmės nei vyrai. Mums nereikia nieko įrodinėti, todėl mums pavyksta gauti kur kas daugiau informacijos",  – teigė buvusi JAV ambasadorė Jemene Barbara Bodine.

Dirbdama diplomate sužinojau, kad jeigu būsiu pastebėta pašėlusiuose vakarėliuose, kitos moterys nenorės su manimi pasirodyti viešumoje.

Tačiau diplomatėms ypač svarbu nesiųsti vyrams netinkamų signalų – kai kuriose šalyse net ir akių kontaktas reiškia kvietimą atvykti pas moterį į namus.

„Dirbdama diplomate sužinojau, kad jeigu būsiu pastebėta pašėlusiuose vakarėliuose, kitos moterys nenorės su manimi pasirodyti viešumoje, baimindamosi prastos nuomonės. Teko susikurti konservatyvų įvaizdį“, – sakė diplomatinėje tarnyboje tebedirbanti Beth Payne.

Tai, ką vilki, yra svarbu

Buvusi JAV ambasadorė Libane Maura Connelly su siaubu prisiminė, kaip lydėjo JAV Kongreso narę į pabėgėlių stovyklą Gazos Ruože. Kongreso narė vilkėjo mini sijoną ir marškinėlius.

Didžioji dalis apklaustų diplomačių teigė, kad apie deramą aprangą sunkiausia yra aiškintis su jaunomis amerikietėmis, kurios vertina savo teisę rengtis taip, kaip jos nori.

Diplomatės turi būti pasirengusios nepatogiems klausimams

2008 metais B.Payne Generaliniame konsulate Kalkutoje surengė priėmimą. Daugelis svečių nekreipė į ją jokio dėmesio, o konsulu palaikė pagyvenusį vyrą, kuris stovėjo šalia jos.

Musulmoniškose šalyse vyrai negali paspausti moteriai rankos, jeigu ji nėra jų giminaitė.

Į panašias situacijas diplomatės patenka neretai. Jų labai dažnai teiraujamasi apie vyrą ir vaikus.

Musulmoniškose šalyse vyrai negali paspausti moteriai rankos, jeigu ji nėra jų giminaitė.

Pasak diplomačių, jos suprato, kad vyrai nenorėjo jų įžeisti, tačiau joms vis tiek buvo nejauku.

Tai, kad diplomatė yra moteris, gali reikšti labai daug

Visos apklaustos diplomatės pasakojo bent kartą buvusios pakviestos į vietos moterų surengtą renginį, kuriame dėkojo joms vien už tai, kad jos atvyko, kad yra įkvėpimo šaltinis.

Be to, vietos žiniasklaida diplomatėms moterims skiria kur kas daugiau dėmesio, nei vyrams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min