Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV įžvelgia „milžinišką“ ateities kibernetinių atakų grėsmę

Jungtinės Valstijos įžvelgia didelį pavojų, galintį iškilti ateityje dėl skaitmeninių technologijų, todėl tiek civiliai, tiek pareigūnai ir kariškiai turi bendradarbiauti, siekdami apsaugoti kompiuterių tinklus nuo galimų kibernetinių atakų, antradienį pareiškė JAV gynybos sekretorius Robertas Gatesas.
Informacinės technologijos
JAV stiprins apsaugą nuo kibernetinių atakų. / Redo Vilimo/BFL nuotr.

„Manau, yra milžiniška ateities (kibernetinių atakų) grėsmė. Tai pat aiški dabartinė grėsmė, – R.Gatesas sakė dienraščio „The Wall Street Journal“ valdytojų tarybai. – Tai tikrovė, su kuria susiduriame visi.“

JAV gynybos departamentas nustatė, kad per šimtą užsienio žvalgybos organizacijų yra bandžiusios įsibrauti į JAV kompiuterių tinklus.

Pasak pareigūnų, iš JAV Vyriausybės institucijų, verslo įmonių ir universitetų kasmet pagrobiama tiek duomenų, kad juos išspausdinus būtų kelis kartus pripildyta JAV Kongreso biblioteka.

Pentagono pagrindiniai tiekėjai, tarp jų aviacijos bendrovės „Lockheed Martin Corp.“, „Boeing Co.“ ir „Northrop Grumman Corp.“, investuoja į augančią kibernetinio saugumo rinką, kurios pasaulinė metinė apyvarta – apie 140 mlrd. dolerių.

Pasak R.Gateso, JAV kariškiai padarė nemažą pažangą, stiprindami savo kompiuterių tinklų saugumą, taip pat bendradarbiauja su partneriais iš privataus sektoriaus, „kad jie atsidurtų po šiuo skėčiu“.

Tačiau panaudoti Pentagono patirtį, siekiant apsaugoti JAV vidaus infrastruktūrą, gali būti keblu dėl teisinių priežasčių, taip pat dėl baimės, kad gali būti suvaržytos pilietinės teisės.

„Esmė ta, kad vienintelė apsauga, kurią Jungtinės Valstijos yra sukūrusios nuo kitų šalių ir kitokių potencialių pavojų kibernetiniame pasaulyje, yra Nacionalinio saugumo agentūra (NSA)“, – pabrėžė R.Gatesas.

Jis turėjo omenyje itin slaptą Gynybos departamento padalinį, kuris rūpinasi opios vyriausybinės informacijos ir kompiuterinių tinklų saugumu, taip pat vykdo elektroninę žvalgybą.

„Neįmanoma atkartoti Nacionalinio saugumo agentūros vidaus reikalų – nepakanka pinigų, nepakanka lėšų. Taip pat nepakanka žmogiškųjų talentų“, – aiškino R.Gatesas.

Praėjusį mėnesį JAV prezidento Baracko Obamos administracija paskelbė sieksianti glaudesnio bendradarbiavimo tarp NSA ir Nacionalinio saugumo departamentu (DHS). Tarp planuojamų žingsnių – dalies privatumo, pilietinių teisių ir teisės ekspertų perkėlimas iš DHS į NSA.

„Taigi vidaus saugumo agentūra DHS galės tiesiogiai kreiptis į NSA, kad gautų mums reikalingą apsaugą“, – nurodė R.Gatesas.

„Tikiuosi, kad ilgainiui tai atves prie geresnės (domenų) .gov ir .com apsaugos“, – pabrėžė Pentagono vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius