Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV paprašė „Twitter“ dėl rinkimų Irane atidėti profilaktinį išjungimą

JAV vyriausybė žengė neįprastą žingsnį – po ginčijamų rinkimų Irane paprašė „Twitter“ atidėti planuotą techninę profilaktiką, nes šiuo interneto socialiniu tinklu kaip bendravimo priemone intensyviai naudojasi iraniečiai, antradienį pranešė vienas aukšto rango pareigūnas.
„Twitter“
„Twitter“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šis prašymas parodo, kokią reikšmę Baracko Obamos administracija teikia internetui ir tokiems socialiniams tinklams kaip „Twitter“ ir „Facebook“ organizuojant protestus dėl Irano rinkimų rezultatų, Teheranui suvaržius kitas žiniasklaidos priemones. Tačiau tai, regis, prieštarautų prezidento B.Obamos pastangoms neatrodyti kišantis į Irano vidaus reikalus.

„Twitter“ atidėjo techninę profilaktiką, kurią planavo pirmadienį, kai Irane būtų buvęs dienos metas, ir perkėlė ją į antradienį, tačiau pabrėžė, kad toks sprendimas buvo priimtas drauge su interneto paslaugų teikėju, o ne su JAV valstybės departamentu. Tinklas buvo išjungtas maždaug 17 val. (24 val. Lietuvos laiku) ir vėl pradėjo veikti maždaug po valandos.

Vienas Valstybės departamento pareigūnas, kuris nesutiko skelbti savo pavardės, sakė, kad „Twitter“ itin svarbus dar ir tuo, kad Irano vyriausybė uždarė kitas interneto svetaines, mobiliojo ryšio tinklus ir laikraščius.

Vienas „Twitter“ steigėjų Bizas Stone'as savo tiklaraštyje užsiminė apie Valstybės departamento prašymą, bet sakė, jog sprendimas dėl profilaktikos atidėjimo buvo priimtas drauge su „NTT America“ ir jog taip buvo padaryta „dėl to, kad įvykiai Irane buvo tiesiogiai susiję su didėjančia „Twitter“, kaip svarbaus bendravimo ir informacijos tinklo, reikšme.“

 Pasak B.Stone'o, nedrąsu galvoti, jog vos dvejus metus gyvuojanti jų kompanija gali vaidinti tokį pasauliniu mastu reikšmingą vaidmenį, kad net Valstybės departamento pareigūnai pabrėžtų jos reikšmę.

„Tačiau svarbu pažymėti, kad Valstybės departamentas neturi prieigos prie mūsų sprendimų priėmimo proceso, – sakė jis. – Vis dėlto visi mes galime sutikti, kad atviras keitimasis informacija pasaulyje yra pozityvi jėga.“

 B.Stone'as pridūrė, kad techninė profilaktika buvo atlikta sėkmingai ir kad „Twitter“ pajėgumai buvo „reikšmingai padidinti.“

Tuo tarpu Valstybės departamento atstovas Ianas Kelly sakė, jog JAV neketina kištis į Irano politiką.  Antradienį tą patį pakartojo ir pats B.Obama. „Atsižvelgiant į JAV ir Irano santykių istoriją neproduktyvu atrodyti ... kišantis į Irano rinkimus“, – sakė jis. I.Kelly taip pat sakė, kad naujoji žiniasklaida JAV vyriausybei, kuri diplomatinių ryšių su Iranu nepalaiko jau tris dešimtmečius, yra geras informacijos šaltinis.

Kitas „Twitter“ steigėjas Jackas Dorseyantradienį per vieną konferenciją Niujorke sakė, kad iraniečių naudojimasis tinklu „Twitter“ yra nepaprastas.  „Staiga visa, kas ten vyksta, atrodo labai artima, – sakė jis. – Tai atrodo pasiekiama. Ir tai išties svarbu, tai tikrai didžiausia sėkmė, kokią tik galėtų pasiekti „Twitter.“
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius