Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV paskutiniu balsavimu pritarta JAV medicinos reformos įstatymui

Istorinį įstatymo dėl JAV sveikatos apsaugos sistemos reformos projektą pagaliau galutinai priėmė Kongresas, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.
B.Obama po sutarties pasirašymo
B.Obama po sutarties pasirašymo / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Atstovų Rūmai parėmė pataisas 220 balsais, o 207 jų nariai balsavo „prieš“. Šis pakartotinis balsavimas buvo būtinas, kai respublikonai pateikė kelias pataisas ir prieštaravimus.

Už galutinį įstatymo variantą balsavo 56 senatoriai, o 43 Senato nariai balsavo „prieš“.

Prezidentas Barackas Obama jau pasirašė pirminės redakcijos įstatymą. Dabar jis galės galutinai pasirašyti naują tekstą, tai įvyks artimiausiomis dienomis.

Reforma, kuri tapo B.Obamos administracijos vidaus politikos prioritetu, turi laikui bėgant užtikrinti medicinos draudimą 32 mln. amerikiečių, iki šiol negavusių šios paslaugos.

Reformos kritikai pareiškė, kad kelių dešimčių milijonų naujų pacientų gydymas padidins valstybės biudžeto deficitą arba gerokai padidės mokesčiai.

Už šio įstatymo priėmimą kovo 21 dieną balsavo 219 Kongreso narių, kai jam priimti pakaktų mažiausiai 216 balsų. Tačiau niekas iš respublikonų jo neparėmė.

Drauge su šiuo balsavimu buvo patvirtintos kelios pataisos ir visas dokumentų paketas buvo nusiųstas į Senatą patikrinti, ar atitinka Amerikos valstybės biudžetą.

Per šį patikrinimą kovo 24 dieną senatoriai–respublikonai padarė dar 30 pataisų, beje, kurių daugumą atmetė demokratai per papildomą balsavimą ir tik dviem tokioms pataisoms buvo pritarta, todėl įstatymas buvo grąžinta pakartotiniam balsavimui.

B.Obama pasirašė medicinos reformos įstatymą iš karto po to, kai jį patvirtino Atstovų Rūmai praėjusį sekmadienį, nes tam jam nereikėjo sulaukti svarstymo Senate, ar jis atitinka biudžetą, rezultatų.

Reformos kritikai pareiškė, kad kelių dešimčių milijonų naujų pacientų gydymas padidins valstybės biudžeto deficitą arba gerokai padidės mokesčiai.

Pagrindinės reformos nuostatos:

– Kaina per 10 metų: 950 mlrd. dolerių;

– Tikslas: taikyti medicinos draudimą 32 mln. amerikiečių, neturinčių jo šiandien;

– Pagalba pagyvenusio amžiaus žmonėms „Medicare“: Panaikinti gyventojų aprūpinimo vaistais pagal receptus atotrūkį; taikoma tiems, kuriems daugiau nei 65 metai;

– Valstybinė medicinos pagalba „Medicaid“ : Įtraukti į ją žmones, jaunesnius nei 65 metų ir kurių šeimos pajamos ne didesnės nei 133 proc. federalinio skurdo lygio, taip pat bevaikius suaugusiuosius;

– Draudimo reforma: Draudėjai negalės atsisakyti teikti savo paslaugas žmonėms su ligos istorija;

– Draudimo biržos: Neapdraustieji ir dirbantieji sau galės pirkti draudimą per valstybės steigiamas biržas;

– Subsidijos: Mažai aprūpinti piliečiai ir šeimos, norintys nusipirkti privatų medicinos draudimą, galės gauti subsidijas;

– Individualus draudimas: Tie, kurių neaprėpia sistemos „Medicaid“ arba „Medicare“, turi būti apdrausti – priešingu atveju jiems bus skiriamos nuobaudos;

– Brangusis draudimas: Darbdaviai, siūlantys darbuotojams brangesnį draudimą, galės gauti mokesčių lengvatų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius