Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV policija nušovė žaislinį pistoletą laikiusį 12-metį afroamerikietį

Nušautas berniukas Tamiras Rice'as
Youtube.com stopkadras / Nušautas berniukas Tamiras Rice'as
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klivlando mieste policija nušovė 12-metį afroamerikietį, kuris turėjo žaislinį pistoletą žaidimų aikštelėje, sekmadienį pranešė pareigūnai ir žiniasklaida.

Šis incidentas įvyko Ohajuje. Šiuo metu Jungtinėse Valstijose laukiama didžiosios žiuri sprendimo, ar vienam baltaodžiui policininkui turi būti pateikti kaltinimai dėl rugpjūtį įvykusio incidento, kai vienas neginkluotas juodaodis paauglys buvo nušautas Sent Luiso priemiestyje Fergusone Misūrio valstijoje, ir dėl to yra smarkiai padidėjusi rasinė įtampa.

Dukart šovė į berniuką

Policininkai šeštadienį buvo iškviesti gavę pranešimą, kad vienas paauglys taikosi ginklu į žmones. Pareigūnai dukart šovė į berniuką, mažiausiai viena kulka pataikė jam į pilvą.

Berniukas, kurį apygardos medicinos tyrėjo biuras įvardijo kaip Tamirą Rice'ą, mirė sekmadienį paryčiais, nurodė vietos dienraštis „The Plain Dealer“.

Skambučio pagalbos telefonu 911 garso įraše girdima, kad apie tą paauglį pranešęs asmuo sako, kad berniuko ginklas „veikiausiai netikras“.

Vienas iš šiame incidente dalyvavusių pareigūnų policijoje dirbo pirmuosius metus, sakoma pranešime.

Skambučio pagalbos telefonu 911 garso įraše girdima, kad apie tą paauglį pranešęs asmuo sako, kad berniuko ginklas „veikiausiai netikras“.

Abu policininkai buvo nušalinti nuo pareigų, kol vyks tyrimas – kaip įprasta tokiais atvejais, sakoma Klivlando policijos pranešime.

„Atvykus į įvykio vietą, pareigūnai rado įtariamąjį ir liepė jam iškelti rankas“, – rašoma pranešime.

„Įtariamasis nepakluso pareigūnų nurodymams ir siekė už juosmens užkišto ginklo, – nurodė policija. – Buvo paleisti šūviai, o įtariamajam buvo pataikyta į liemenį.“

„Tolesnė informacija atskleidė, kad ginklas kurį turėjo 12-metis įtariamasis, buvo pneumatinė ginklo kopija, atitinkanti pusiau automatinį pistoletą, nuo kurios buvo nuimtas oranžinis saugumo indikatorius“, – pridūrė policija.

Papildyta: pradėtas tyrimas

Klivlande dėl šios nelaimės pradėtas tyrimas.

Tuo tarpu viena vietos įstatymų leidėja paragino tokius ginklus gaminti tik ryškių spalvų arba specialiai pažymėtus.

Pareigūnas dukart iššovė, kai berniukas iš už kelnių juostos išsitraukė netikrą ginklą, ant kurio nebuvo oranžinio saugumo indikatoriaus, paprastai tvirtinamo ant vamzdžio, nors jis nenukreipė to pistoleto į policininkus.

Policijos viršininko pavaduotojas Edas Tomba sakė, kad vienas pareigūnas dukart iššovė, kai berniukas iš už kelnių juostos išsitraukė netikrą ginklą, ant kurio nebuvo oranžinio saugumo indikatoriaus, paprastai tvirtinamo ant vamzdžio, nors jis nenukreipė to pistoleto į policininkus. Juodaodis berniukas pareigūnams negrasino, bet griebėsi už ginklo, labai panašaus į tikrą, kai jam buvo liepta iškelti rankas, nurodė E.Tomba.

„Būtent tuomet pareigūnas iššovė“, – sakė jis.

Policija nurodė, kad tas ginklas buvo pneumatinis pistoletas, pusiau automatinio kovinio ginklo kopija. Oranžinis saugumo indikatorius nuo jo buvo nuimtas.

Policijos departamentas surinko stebėjimo kamerų įrašus ir kitus įrodymus, kuriuos pateiks apygardos prokuratūrai, rašo „Plain Dealer“, necituodamas jokių šaltinių. Laikraštis pridūrė, kad peržiūrėję įrodymus prokurorai kreipsis į didžiąją žiuri, kuri spręs, ar pareigūnai pagrįstai panaudojo jėgą prieš berniuką.

Klivlando policijos patrulių asociacijos prezidentas Jeffas Follmeris sakė, kad į incidento vietą atvykę pareigūnai nebuvo informuoti, jog tas ginklas gali būti netikras.

Pareigūnas, iškviestas į žaidimų aikštelę prie vieno laisvalaikio centro, pamatė pistoletą, padėtą ant stalo arba suolo, ir matė, kaip berniukas jį paėmė bei užsikišo už kelnių juosmens, nurodė J.Follmeris.

VIDEO: JAV policija nušovė 12-metį, ginkluotą netikru pistoletu

Keis įstatymus?

Sinsinatyje išrinkta Ohajo valstijos Atstovų Rūmų narė Alicia Reece sekmadienį paskelbė pasiūlysianti įstatymo projektą, kad visi Ohajo valstijoje parduodami pneumatiniai ginklai būtų ryškių spalvų arba pažymėti aiškiai matomomis fluorescuojančios spalvos juostomis. Panašų teisės aktą jau yra patvirtinęs Kalifornijos gubernatorius Jerry Brownas.

Didžioji žiuri nusprendė, kad policijos pareigūnų veiksmai per tą incidentą buvo pateisinami, tačiau JAV Teisingumo departamentas dar tiria tą atvejį.

A.Reece, kuri yra Ohajo juodaodžių įstatymų leidėjų grupės prezidentė, sakė, kad tokį teisės akto projektą pateiks reaguodama į mirtinus incidentus, per kuriuos žuvo minėtas 12-metis, taip pat 22 metų Johnas Crawfordas III. Jos siūlomos taisyklės gali padėti „išvengti mirtinų konfrontacijų ateityje“, sakoma A.Reece pranešime.

J.Crawfordas buvo nušautas policijos rugpjūčio 5 dieną, kai vienas vyras pagalbos telefonu pranešė, kad tas juodaodis nešasi ginklą viename Deitono priemiestyje esančiame prekybos centre „Walmart“. Policija nurodė, kad J.Crawfordas tame prekybos centre buvo paėmęs šautuvą, kurį pareigūnai palaikė tikru, o vyras nereagavo į nurodymą mesti ginklą.

Didžioji žiuri nusprendė, kad policijos pareigūnų veiksmai per tą incidentą buvo pateisinami, tačiau JAV Teisingumo departamentas dar tiria tą atvejį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min