Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV pradėjo preliminarias derybas su ES dėl pagalbos paketo Ukrainai

Jungtinės Valstijos dalyvauja derybose su Europos Sąjunga (ES) dėl finansinės pagalbos paketo Ukrainai, kurią jau ne vieną savaitę krečia rimta politinė krizė, pirmadienį patvirtino amerikiečių pareigūnai.
Sekmadienio mitingas Kijeve: susirinko daugiau nei 50 tūkst. opozicijos šalininkų
Mitingas Kijeve. / „Scanpix“ nuotr.

„Noriu aiškiai pasakyti, kad tai yra labai preliminari stadija. Konsultuojamės su ES ... ir kitomis partnerėmis dėl pagalbos, kurios gali prireikti Ukrainai, kai bus suformuota nauja vyriausybė, o šalis, padedant TVF, grįš į ekonominio stabilumo kelią„, – žurnalistams sakė Valstybės departamento atstovė Jen Psaki.

“Bet kokie sprendimai, kuriuos priimsime, bus nulemti įvykių Ukrainoje ir mūsų konsultacijų su nauja vyriausybe, kai ji bus suformuota“, – pabrėžė pareigūnė.

Tačiau J.Psaki pridūrė kol kas negali pateikti jokios išsamesnės informacijos, nes Vašingtonas dar tik pradėjo šias diskusijas.

Šis pareiškimas patvirtino kiek anksčiau ES užsienio politikos vadovės Catherine Ashton interviu dienraščiui „The Wall Street Journal“ pasakytus žodžius, kad ES ir JAV dirba kartu, planuodamos finansinės pagalbos paketą.

C.Ashton antradienį grįš į Ukrainą, tęsdama pastangas padėti užbaigti krizę, kurią išprovokavo prezidento Viktoro Janukovyčiaus sprendimas nepasirašyti asociacijos sutarties su ES.

JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Victoria Nuland šią savaitę taip pat atvyks į Kijevą, dar kartą parodydama Vašingtono palaikymą demokratijos siekiantiems demonstrantams.

Marschallo planas

Ukrainos opozicijos lyderis Arsenijus Jaceniukas kiek anksčiau paragino jo šaliai parengti Marshallo planą, turėdamas galvoje pokario iniciatyvą, kai JAV padėjo atstatyti Europą siekdamos užkirsti kelią komunizmo plitimui.

Jis nurodė, kad reikiamas minimumas yra 15 mlrd. dolerių – tiek pat, kiek žadėjo Rusija pagal finansinės pagalbos planą, kuris dabar, dėl krizės Ukrainoje, yra sustabdytas, spėjus ukrainiečių ekonomikai skirti tik 3 mlrd. dolerių.

Tačiau ES diplomatai nesuteikė vilčių, kad gali būti skirta tokia didelė suma.

„Bus sudėtinga pasiūlyti tiek pat, kiek Rusija“, – sakė vienas diplomatas, pageidavęs neskelbti jo pavardės.

Recesijos apimta Ukrainos ekonomika yra smarkiai priklausoma nuo Rusijos, o Maskva pirmadienį sugriežtino savo poziciją, priminusi Kijevui, kad jis tebėra skolingas 3,3 mlrd. dolerių už praėjusiais ir šiais metais tiektus išteklius.

Ukrainos aktyvistai vis garsiau kalba apie numanomą turtą, aukštų pareigūnų įsigytą užsienyje naudojant iš korupcinės veiklos gautas lėšas. Jie tikisi, kad ES ir JAV imsis prieš tuos pareigūnus finansinių sankcijų.

Demokratinio aljanso partijos aktyvistai surengė protestą prie Vokietijos banko „Deutsche Bank“ biuro Kijeve, ragindami jį liautis bendradarbiavus su pareigūnais, kuriuos protestuotojai kaltina korupcija.

Per šią akciją jie išdėliojo ant sniego krauju apšlakstytus banknotus, suformuodami V.Janukovyčiaus vardą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius