Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juodaodis Talino tarybos socialdemokratas siekia tapti Estijos atstovu Europos Parlamente

Abdulas Turay'us
Facebook nuotr. / Abdulas Turay'us
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pernai spalį Abdulas Turay'us pateko į Estijos politikos istoriją – patekęs į Talino miesto tarybą jis tapo pirmuoju juodaodžiu, užimančiu politinį postą šioje šalyje.

Gegužės mėnesį jis užsibrėžė dar vieną tikslą – tapti Estijos atstovu Europos Parlamente, rašo BBC.

„Mano tikslas – paspartinti Europos integraciją“, – sako socialdemokratų iškeltas A.Turay'us, kuris yra ne Estijos, o Didžiosios Britanijos pilietis.

Europos Parlamento rinkimuose ES piliečiai gali balsuoti toje šalyje, kurioje gyvena – nėbūtinai savo tėvynėje. Vis dėlto rečiau pasitaiko, kad ne piliečiai patys kandidatuotų rinkimuose. Estijai šiuo metu Briuselyje atstovauja šeši europarlamentarai.

„Aš nepanašus į kitus žmones čia, – sako A.Turay'us. – Taigi esu matomas įrodymas, kad Europos integracija gali būti sėkminga.“

A.Turay'us – žurnalistas, kurio tėvas persikraustė į Didžiąją Britaniją su banga imigrantų, kurie po Antrojo pasaulinio karo atvyko iš Britų Imperijos teritorijų ieškodami darbo. O jis pats prieš penkerius metus kartu su savo este žmona persikėlė į Taliną.

A.Turay'us moka estų kalbą, nors dar užsikerta, todėl politiniuose debatuose dažnai kalba angliškai. Vis dėlto tai nesutrukdė jam laimėti rinkėjų palankumą.

A.Turay'us moka estų kalbą, nors dar užsikerta, todėl politiniuose debatuose dažnai kalba angliškai. Vis dėlto tai nesutrukdė jam laimėti rinkėjų palankumą.

Jo odos spalva – prieštaringesnis klausimas.

Pernai mažos ultradešiniųjų partijos lyderis liūdnai pagarsėjo su kampanija už „baltą Estiją“. O šiemet iš vieno politinio priešininko A.Turay'us sulaukė rasistinio įžeidimo.

Vis dėlto Talino tarybos narys nenori pernelyg gilintis į tapatybės politiką – pasak jo, Estijoje rasizmo ne daugiau nei kitose šalyse. Savo dėmesį jis nori sutelkti į Estijos visuomenei svarbesnius klausimus, tokius kaip augantis atotrūkis tarp turtingųjų ir vargšų.

Estijoje, kaip ir Lietuvoje, vienas svarbiausių klausimų šiuo metu yra saugumas. Estijos verslininkai šiuo metu nerimauja, kad užsienio investuotojai nenusisuktų nuo šalies, pabijoję, kad jų investicijoms čia nebesaugu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min