Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalifornija džiūsta: vandens telkiniai nuseko iki rekordinio lygio

Oroville ežeras
Kalifornijos vandens departamento nuotr. / Oroville ežeras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Daugeliui Kalifornijos regionų 2013-ieji tapo sausiausiais metais istorijoje. Išdžiūvusios vietovės nuo vandens trūkumo kenčia ir šiemet – sausio mėnesį valstijoje buvo paskelbta sausra.

Sausį buvo paskelbta, kad sniego tirpsmo vandens (kuris sudaro maždaug trečdalį viso vandens, pavasarį naudojamo miestuose ir ūkiuose) yra vos penktadalis įprasto kiekio.

Tam, kad pademonstruotų beveik katastrofišką sausrą valstijoje, Kalifornijos vandens departamentas išplatino Oroville ir  Folsom ežerų nuotraukas, kuriose vandens telkiniai nufotografuotas 2011 metais ir 2014-ųjų sausį.

Kritikai visgi teigia, kad nėra teisinga lyginti ežero nuotraukas, darytas liepos mėnesį (kai tirpdamas sniegas iš Sierra kalnų pripildo rezervuarus) su sausio mėnesio vaizdu, kai sniegas tebesilaiko kalnuose.

Departamento atstovas spaudai Dougas Carlsonas pripažino, kad nuotraukos iš to paties metų laiko būtų vertingesnės, tačiau pabrėžė, kad dirbtinio Folsom ežero užpildymo palyginimas yra vis tiek be galo svarbus – taip žmonės gali suvokti tikrąjį sausros mastą.

Ir iš tikrųjų – po dvejų sausų metų Kalifornijos vandens telkiniai yra nusekę iki žemiausio lygio šiame amžiuje.

Sausio 16 dieną Folsom ežeras lyginant su vidutiniu vandens lygiu sausio mėnesį, buvo užpildytas tik 35 proc. Paskutinį kartą mažiau vandens rezervuare buvo tik 1991 metais (vos 16 proc.). 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min