Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kas gali padėti lietuviui A.Mockui tapti Kolumbijos prezidentu?

Antanas Mockus, Bogotos meras
„Scanpix“ nuotr. / Antanas Mockus, Bogotos meras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kolumbijoje sekmadienį vykstančiame pirmajame prezidento rinkimų ture, pasak apklausų, du kandidatai surinks apylygiai balsų.

Bet didelė tikimybė, kad antrąjį turą laimės žaliųjų partijos lyderis Antanas Mockus. Prieš mėnesį jis apklausose ėmė lenkti populiaraus kadenciją baigiančio Alvaro Uribės buvusį gynybos ministrą Juaną Manuelį Santosą. A.Mockaus politinė vizija – keisti visuomenę ugdant žmonių sąmoningumą.

Lietuvos radijo apžvalgininkė Audra Čepkauskaitė parengė trumpą apžvalgą apie A.Mockų. Žurnalistė pažymi, kad 58 metų matematikas ir filosofas, buvęs Bogotos universiteto rektorius, du kartus rinktas Kolumbijos sostinės meru A.Mockus yra sakęs, jog požiūrį, kad švietimas darbštumas ir sąžiningumas yra svarbiausia, jam diegė tėvai. Jie iš Lietuvos į Kolumbiją emigravo po Antrojo pasaulinio.A.Mockaus kadencijos metais surinkta trigubai daugiau mokesčių!

„Jie man davė meilę darbui, tikėjimą, kad darbštus, ryškus žmogus gali nuveikti labai skirtingus dalykus. Tėvai nepirkdavo baldų, o pirkdavo knygas“, – sakė A.Mockus, dalyvaujantis kolumbijos prezidento rinkimuose.

Būdamas meru A.Mockus ugdė miestiečių pilietiškumą pasitelkdamas humorą ir meną. Nuo smurto jis pasiūlė simbolinius skiepus, reguliuoti eismą pasiuntė pantomimos aktorius, rengė nusiginkllavimo akcijas, po kurių nusiklstamumas mieste sumažėjo. Beje, jo kadencijos metais surinkta trigubai daugiau mokesčių!

Politikos komentartorių teigimu, A.Mockaus populiarumą lemia ne tik padoraus politiko vardas ir įdirbis Bogotos mero poste, bet ir jo prioritetai: kultūra, švietimas, ir sveikatos apsauga. Taip pat ir komanda, vertinama už sąžiningumą ir kompetenciją. Antrasis Kolumbijos prezidento rinkimų turas rengiamas birželį. 
 

Komentarai
Temos Kolumbija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min