Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dėl masinių užmigimų dienomis Kazachstano kaime kalta masinė isterija?

Šiaurės Kazachstane esančio Kalačio kaimo gyventojai nuo 2013 m. pavasario jau patyrė keturis masinio miego priepuolio protrūkius. Paskutinis protrūkis tęsėsi nuo rugpjūčio pradžios iki rugsėjo ir per jį buvo paveikta daugiau negu 60 žmonių iš 680 kaimo gyventojų. Kai kurie vietos gyventojai bijo, kad vieną sykį netikėtai užmigę jie gali daugiau neprabusti, rašo naujienų svetainė vice.com.
Sapnas
Sapnas / Shutterstock nuotr.

Staigius miego priepuolius patyrę žmonės pasakoja, kad prieš pat nugrimzdimą į gilų miegą jie jautė silpnumą, galvos svaigimą, taip pat buvo sunku koordinuoti judesius. Mažiausiai dviem vaikams pasireiškė haliucinacijos.

Štai Miša Pliuchinas teigė matęs skraidančius arklius ir elektros lemputes, motiną su aštuoniomis akimis ir straubliu bei gyvates ir kirminus savo lovoje, kurie bandė suvalgyti jo ranką.

Štai Miša Pliuchinas teigė matęs skraidančius arklius ir elektros lemputes, motiną su aštuoniomis akimis ir straubliu bei gyvates ir kirminus savo lovoje, kurie bandė suvalgyti jo ranką.

Kitas vaikas, Rudolfas Bojarinosas neprisimena visų matytų vaizdų, tačiau jo giminačiai jį turėjo raminti girdėdami, kaip jis šūkauja apie matomus monstrus.

Kazachstano valdžia ir ekspertai iš užsienio šalių bando aiškintis šio fenomeno priežastis, tačiau vietos gyventojai įtikėję įvairiomis sąmokslo teorijomis – neva paslaptingus miego priepuolius sukelia ateivių paskleistas virusas ar, kad su jais eksperimentus atlieka valdžia.

Daugelis mokslininkų spėjo, kad dėl šio keisto reiškinio yra kalta netoliese esanti ir Sovietų Sąjungos laikais veikusi urano kasykla. Vis dėlto, apsinuodijimas uranu sunaikintų vidaus organus, ypatingai inkstus, o šių simptomų Kazachstano kaime nepastebėta.

Kiti gydytojai spėjo, kad tai galėjo būti narkolepsijos požymis. Šią ligą, kurios priepuolių metu žmogus panyra į ilgo ir staigaus miego būseną, sukelia stresas, sužalojimai arba tam tikri toksinai. Pastarieji, patekę į smegenis, keičia baltymo hipokretino, atsakingo už miego procesus, gamybą. Tačiau pačiame Kalačyje atlikus oro taršos tyrimus toksinų, kurie galėtų sukelti šiuos pokyčius smegenyse, neaptikta.

Daugelis ekspertų pamatę, kad šio keisto reiškinio negalima paaiškinti remiantis biologinėmis priežastimis, teigia, kad staigaus miego priepuolių epidemiją kaime sukėlė masinė isterija. 

Daugelis ekspertų pamatę, kad šio keisto reiškinio negalima paaiškinti remiantis biologinėmis priežastimis, teigia, kad staigaus miego priepuolių epidemiją kaime sukėlė masinė isterija. Kaip ji veikia?

Žmonėms dalijantis informacija apie netoliese esančių toksinų pavojų ir pasakojant istorijas apie staiga apimantį miegą, vietos bendruomenę sukausto bendras stresas.

Kitaip tariant, tik vienetams žmonių staigaus miego priepuolį sukelia biologinės priežastys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius