Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinija atsisako Rusijai mokėti sutartą 25 mlrd. dolerių avansą už dujotiekio tiesimą

Kinija kol kas nesumokėjo ir artimiausiu metu nesiruošia mokėti avanso Rusijai už didžiulio pajėgumo dujotiekio iš Rusijos į Kiniją „Sibiro jėga“ statybą. Dujas įsipareigojęs tiekti koncernas „Gazprom“ aiškina, kad dujotiekio statybos prasidės greitu metu, rašo vedomosti.ru. „Gazprom“ ir Kinija buvo sutarę, kad Kinija išmokės Rusijos koncernui 25 mlrd. JAV dolerių avansą. Tačiau dabar Kinija atsisako tai padaryti.
Planuojamas dujotiekis iš Rytų Sibiro į Kiniją
Planuojamas dujotiekis iš Rytų Sibiro į Kiniją / „Gazprom“ žemėlapis

„Avanso būtinybės nėra“, – pareiškė „Gazprom“ valdybos atstovas Aleksandras Medvedevas spaudos konferencijos Južno Sachalinske metu. 

„Potencialiai avansas galėtų būti naudingas abiem pusėms, tačiau nieko blogo, jeigu jo ir nėra, „Gazprom“, nelaukdamas galutinio šio klausimo sprendimo, pradėjo dujotiekio statybą“, – pažymėjo A.Medvedevas.

Gegužės mėnesį „Gazprom“ su CNPC pasirašė 30 metų dujų tiekimo sutartį.

„Kol kas klausimas dėl avanso pakibęs ore“, – teigė A.Medvedevas. Tačiau kalbėdamas su naujienų agentūros „Interfax“ žurnalistais jis paaiškino, kad kalbama ne apie mokesčio panaikinimą, o apie jo rinkimo tvarką.

Jis taip pat pabrėžė, kad nepriklausomiems tiekėjams suteikiant prieigą prie dujotiekio „Sibiro galia“ , būtų sumažintas „Gazprom“ priklausančių telkinių, iš kurių ir turi būti tiekiamos dujos, rentabilumas.

A.Medvedevas paminėjo, kad sutartyje su valstybine Kinijos valstybine naftos korporacija (CNPC) pažymėta, jog dujotiekiu turi tekėti „Gazprom“ dujos. Jeigu „Gazprom“ dujas papildytų ir trečiųjų šalių dujos, tokių ir panašių projektų pelningumas būtų mažesnis ir neštų nuostolius koncernui.

Gegužės mėnesį „Gazprom“ su CNPC pasirašė 30 metų dujų tiekimo sutartį. Šios sutarties vertė siekia apie 400 mlrd. dolerių. Planuojama, kad dujos pradės tekėti 2018 m., tačiau sutartyje yra paminėta, kad galimas dviejų metų vėlavimas. 

Nors rusai bando situacijos nedramatizuoti, aišku, kad po Vakarų sankcijų įvedimo Rusijos valstybei ir net tokiems koncernams kaip „Gazprom“ stinga pinigų, kurių jie nebegali pasiskolinti Vakarų bankuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius