Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinija kloja gerovės valstybės pamatus

Ketvirtadienį susirinks Kinijos Nacionalinis Liaudies Kongresas, kuriame bus paskelbta apie socialinių programų universalizavimą, praneša CNN.
Pekinas
Pekinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kongrese, kuris Kinijoje yra laikomas pagrindiniu metų politiniu įvykiu, dalyvaus apie 3000 delegatų iš visos šalies. Kongresas rinksis šalies sostinėje Pekine.

Delegatai – visa Kinijos lyderių mozaika: centrinės valdžios vadovai, armijos galvos, provincijų bei mažumų (įskaitant tibetiečius) atstovai, taip pat užjūrio kinai.

Socialinio saugumo programas universalizuojantys įstatymai turės didelės įtakos sveikatos apsaugai, bedarbių pašalpų ir pensijų sistemoms. Jei šie įstatymai bus įgyvendinti, tai bus tvirtas žingsnis kuriant universalistinę socialinės gerovės valstybę.

„Turime suprasti, jog inicijavę ambicingiausią pasaulyje socialinio saugumo ir sveikatos apsaugos sistemą, norimų rezultatų sulauksime tik po daugelio metų. Tik tuomet, kai žmonės prie naujos sistemos pripras ir ims ja pasitikėti, jų vartojimo įpročiai pasikeis“, – įsitikinęs Maiklas Pettis, Pekino Universiteto finansų profesorius.

Kongresas taip pat aptars siūlymą reikalauti, jog visi valdžios pareigūnai turėtų deklaruoti savo pajamas. Manoma, jog tai būtų vienas iš būdų pažaboti įsišaknijusią korupciją.

Kongresas taip pat ketina 15 procentų padidinti finansavimą kariuomenei, kuri su kiekvienais metais darosi vis modernesnė.

Mūsų tikslas – iššūkį paversti galimybe. Tvirtino kongreso atstovas spaugai Li Zhaoxingas.

Kasmetiniame suvažiavime Kinijos lyderiai neišvengiamai aptars ir pasaulinę ekonomikos krizę, kuri sudavė skaudų smūgį dar neseniai pulsuote pulsavusiai šalies ekonomikai.

Praeityje kongresas buvo kritikuojamas kaip savotiškas politinis spektaklis. Tačiau pastaraisiais metais rimtų diskusijų apie šaliai svarbius klausimus kongrese kyla vis daugiau.

„Visa šalis kovoja su tarptautine krize“, – tvirtino kongreso atstovas spaugai Li Zhaoxingas. „Mūsų tikslas – iššūkį paversti galimybe“.

Vyriausybė jau atvirai yra pareiškusi, jog 2009-ieji bus „asketiški ir komplikuoti“.

Oficialūs duomenys rodo, jog apie 20 milijonų migrantų neranda darbo. Analitikai prognozuoja ir tolesnį nedarbo augimą. Tuo tarpu šalies eksportas nuolat traukiasi.

Vyriausybė į šias problemas atsakė 586 milijardų dolerių dydžio paskatų paketu. Diskutuojama dėl tolimesnių ekonomikos gaivinimo priemonių.

„Politiniai lyderiai darbo turi užtektinai“, – konstatuoja Pettis. „Iš į eksportą orientuotos ekonomikos Kinija turi virsti vietinės rinkos ekonomika. Deja, istorija mus moko, jog tai padaryti labai sunku“.

Šalies viršūnės puikiai supranta, jog augantis nedarbas ir ne vienas jautrus jubiliejus gali reikšti sprogstamą koktelį.

 

Kovą bus minimos 50-osios Tibeto sukilimo metinės. Birželį – 20-osios Tiananmeno aikštės įvykių metinės. Spalį – 60-osios valstybės sukūrimo metinės.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius