Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KLM ir „Lufthansa“ atliko bandomuosius skrydžius. Incidentų neužfiksuota

Ugnikalnio pelenų kelionė
„Scanpix“ nuotr. / Islandijoje išsiveržęs ugnikalnis visiškai sujaukė skrydžius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nyderlandų aviakompanija KLM praneša, kad sekmadienį numatyta atlikti eilę bandomųjų skrydžių. Bandomuosius skrydžius numatyta tęsti po sėkmingo bandymo šeštadienį. Šeštadienį sėkmingus bandomuosius skrydžius atliko ir bendrovė „Lufthansa“.

Kaip rašoma oficialiame KLM pranešime, bendrovė sekmadienį numačiusi devynis skrydžius. Sprendimas priimtas po sėkmingo bandomojo skrydžio Olandijos oro erdvėje šeštadienį.

KLM praneša, kad po šeštadienio skrydžio techninė apžiūra parodė, jog orlaivis nepažeistas.

Remiantis apžiūros duomenimis, buvo leista atlikti kitus bandomuosius skrydžius sekmadienį. Šių skrydžių metu KLM vieną po kito planuoja susigrąžinti savo lėktuvus iš Vokietijos į Amsterdamo oro uostą.

Sekmadienį pirmasis lėktuvas iš Diuseldorfo Vokietijoje pakilo 6.30 val. vietos laiku. Orlaivyje nebuvo keleivių, bet juos skrido „20 stiprių įgulos narių“.

„Tai tik bandomieji skrydžiai. Tai nereiškia, kad oro eismas grįžta į normalias vėžes. Apie skrydžių atnaujinimus, remiantis testinių skrydžių rezultatais, bus diskutuojama su Olandijos ir Europos oro transporto pareigūnais“, – pareiškė KLM prezidentas Peteris Hartmanas.

Jei visi bandomieji skrydžiai bus sėkmingi, KLM tikisi grįžti į normalų skrydžių režimą kaip galima greičiau. Tuo pačiu Olandijos oro bendrovė ragina savo keleivius nevykti į oro uostą, kol skrydžiai nėra atnaujinti.

CNN praneša, kad bendrovės KLM Boeing 737–800 šeštadienį skrido maksimaliame – 13 tūkst. metrų aukštyje.

Bandomuosius skrydžius šeštadienį atliko ir aviakompanija Lufthansa. Pasak CNN, bendrovės lėktuvai skrido iš Miuncheno į Frankfurtą žemiau ribos, kurioje laikosi vulkano dulkių debesis – maždaug 3 tūkst. metrų aukštyje. Vienas lėktuvas pakilo į 8 tūkst. metrų aukštį. Visi 10 lėktuvų be incidentų vėliau nusileido Frankfurto oro uoste.

„Visi lėktuvai buvo patikrinti. Mes neradome jokių korpuso, stiklų ar variklių pažeidimų“, – po skrydžių pareiškė bendrovės Lufhansa atstovai.

Islandijoje išsiveržęs ugnikalnis visiškai paralyžiavo oro eismą Europoje. Nuo ketvirtadienio atidėta tūkstančiai skrydžių, šimtai tūkstančių keleivių liko ant žemės, aviakompanijos patiria milijoninių nuostolių kasdien.

Aviacijos specialistai teigia, kad tai pirmas kartas aviacijos istorijoje po Antrojo pasaulinio karo, kai Europos oro erdvėje įsivyravo toks chaosas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min