Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl Ukrainos oligarchai atvirai nepalaiko nė vienos konflikto pusės?

Rinatas Achmetovas
„Wikimedia Commons“ nuotr. / Rinatas Achmetovas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Stambiausi Ukrainos oligarchai susilaiko nuo komentarų apie įvykius Kijeve. Kol kas savo nuomonę per pranešimus spaudai išsakė tik du stambūs verslininkai – Rinatas Achmetovas ir Viktoras Pinčiukas.

Kaip rašo newsru.com, abu oligarchai paragino rasti taikią išeitį ir priminė 1993-iųjų įvykius, kuomet Ukrainos nepriklausomybė buvo pasiekta be aukų.

Kaip skelbia televizijos kanalas „Dožd“, ketvirtadienį R.Achmetovas planuoja išskristi į Prahą, kur žais jo mėgstamiausias futbolo klubas „Šachtior“.

V.Nuland jam pranešė, kad jeigu prieš protestuotojus bus panaudota jėga, JAV ir Europos Sąjungos lyderiai yra sutarę tuojau pat įvesti sankcijas Ukrainos prezidentui, jo aplinkai ir oligarchams, ir  šis sąrašas bus nuolat pildomas Regionų partijos rėmėjais.

Šaltinis iš verslininko aplinkos sakė, kad R.Achmetovas atvirai negali palaikyti nei Ukrainos valdžios, nei protestuotojų, tačiau jis prezidento Viktoro Janukovyčiaus aplinkoje vadinamas taikos balandžiu.

Anksčiau šis turtingiausias Ukrainos žmogus du kartus buvo išrinktas į Aukščiausiąją Radą pagal Regionų partijos sąrašą. Jis kvietė taikiai spręsti politinę krizę ir pabrėžė nepalaikantis jokio jėgos panaudojimo.

Parama V.Janukovyčiui gresia sankcijomis

Laikraštis „Ukrainskaja Pravda“ tuomet rašė, kad tokį pareiškimą verslininkas išplatino po susitikimo su JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry pavaduotoja Victoria Nuland.

V.Nuland jam pranešė, kad jeigu prieš protestuotojus bus panaudota jėga, JAV ir Europos Sąjungos lyderiai yra sutarę tuojau pat įvesti sankcijas Ukrainos prezidentui, jo aplinkai ir oligarchams, ir šis sąrašas bus nuolat pildomas Regionų partijos rėmėjais.

R.Achmetovo įtakoje yra mažiausiai 40 Regionų partijos deputatų, o jo turtas vertinamas 15–23 mlrd. dolerių.

Oligarcho televizija – vis labiau šališka

Kanalas „Inter“ detaliai nušviesdavo viską, kas vyksta Kijevo gatvėse, tačiau dabar pateikiama informacija vis labiau teisina valdžią.

Kitas įtakingas Ukrainos verslininkas Dmitrijus Firtašas, neoficialiais duomenimis, kontroliuoja dar 20 valdančiosios partijos deputatų. Jam priklauso vienas pagrindinių šalyje televizijos kanalų „Inter“.

Viešai D.Firtašas apie Maidaną pasisakė tik kartą sausio 30-ąją. „Riba, deja, peržengta“, – kalbėjo jis.

Kanalas „Inter“ detaliai nušviesdavo viską, kas vyksta Kijevo gatvėse, tačiau dabar pateikiama informacija vis labiau teisina valdžią.

Abiem minėtiems verslininkams labai svarbi jų reputacija Vakaruose, todėl atvirai palaikyti V.Janukovyčiaus jie nedrįsta.

Opozicija turi ir rėmėjų, ir interneto televiziją

Buvęs televizijos kanalo „Tvi“ vedėjas ir deputatas Nikolajus Kniažytskis pernai investavo į interneto kanalą „Espreso TV“, kuris dabar tapo pagrindiniu žinių apie įvykius Kijeve šaltiniu.

„Inter“ bendraturtis, verslininkas ir buvęs V.Janukovyčiaus administracijos vadovas Sergejus Levočkinas šiuo metu yra Amerikoje. „Kanalo „Dožd“ duomenimis, jis palaiko artimus ryšius su lobistu Paulu J.Manafortu, kuris vadovavo grupei, kuri konsultavo Regionų partiją ir buvo asmeninis R.Achmetovo patarėjas.

Ketvirtas stambus žaidėjas – Igoris Kolomoiskis, kuriam priklausantis televizijos kanalas „1+1“ laikosi nuosaikios pozicijos. Verslininkas daug laiko praleidžia Ženevoje.

Niekas iš stambių Ukrainos verslininkų atvirai V.Janukovyčiui kritikos nepareiškė. Tačiau opozicija jau turi rėmėjų ir netgi savo žiniasklaidos priemonę. Buvęs televizijos kanalo „TVi“ vedėjas ir deputatas Nikolajus Kniažytskis pernai investavo į interneto kanalą „Espreso TV“, kuris dabar tapo pagrindiniu žinių apie įvykius Kijeve šaltiniu. Kaip pavyko sužinoti, jis finansuojamas iš užsienio, konkrečiau – JAV ir Nyderlandų.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min