Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Komunistinėje Kuboje susituokė transseksualo ir gėjaus pora

Vestuvės
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kuboje susituokė transseksualas ir gėjus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienį Kuboje įvyko neįprastos šiai nedemokratinei šaliai vestuvės: čia susituokė transseksualas ir gėjus, praneša CNN.

Nuotaka Wendy Bride anksčiau yra buvusi vyru, o jos sutuoktinis Ignacio Estrada – garsus kovotojas už gėjų teises.

Mylimieji tikri: tai pirmoji gėjų santuoka komunistinėje Kuboje.

„Tai žingsnis pirmyn visai gėjų bendruomenei“, – žengdamas į Santuokos rūmus sakė I.Estrada, gausiai vestuvių stebėtojų miniai.

„Tai laimingiausia diena mano gyvenime“, – pridūrė nuotaka, vilkėjusi vintažinę amerikietiško stiliaus suknelę, rankose laikydama gėjų vėliavos spalvomis dekoruotą puokštę.

Pora vestuves specialiai organizavo per Fidelio Castro gimtadienį – taip norėta dar labiau atkreipti dėmesį į gėjų teises.

„Mes norime, kad rugpjūčio 13 diena būtų daugiau nei vien mūsų vestuvių diena. Kartu tai laisvės diena ir ji galėtų žymėti naują pradžią homoseksulų bendruomenei“, – teigė I.Estrada.

F.Castro valdymo pradžioje gėjai ir transseksualai būdavo uždaromi į nelaisvę arba laikomi prievartinio darbo stovyklose.

Dabar kovai su homofobija Kuboje vadovauja F.Castro dukterėčia Mariela Castro. Kaip Nacionalinio seksualinio švietimo centro vadovė, ji vykdo mokymus apie gėjų teises politikams ir policininkams. Taip pat kasmet organizuoja nedidelius gėjų paradus.

Jos dėka Kuboje nuo 2007-ųjų leidžiama keisti lytį.

Šeštadienio vestuvių nuotaka buvo viena iš pirmųjų, pasinaudojusių šiuo leidimu. Pakeista lytis sudarė galimybę trasseksualui ištekėti, nes gėjų santuokos kol kas Kuboje draudžiamos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min