Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kongo Demokratinėje Respublikoje įsiplieskus susirėmimams žuvo mažiausiai 32 žmonės

Kongo Demokratinės Respublikos policija trečiadienį pranešė, kad 32 žmonės šią savaitę žuvo sostinėje Kinšasoje per dvi dienas vykusius susirėmimus.
Kongo kariai suima protestuotoją
Kongo kariai suima protestuotoją / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tuo tarpu opozicija skelbia, kad aukų yra mažiausiai triskart daugiau.

Smarkiai besiskiriantys duomenys apie aukas buvo pateikti, kai saugumo pajėgoms pagaliau pavyko pažaboti smurtą ir plėšikavimą.

Įnirtingi susirėmimai tarp policijos ir prezidento Josepho Kabilos oponentų vyko pirmadienį ir antradienį. Gauta pranešimų, kad jų metu buvo gyvi sudeginti keli žmonės.

Trečiadienį saugumo pajėgoms pagaliau pavyko numalšinti neramumus, kurie buvo didžiausias smurto proveržis Kinšasoje nuo 2015 metų sausio.

„Nacionalinei policijai į pagalbą atėjo kariuomenės nariai, kad būtų sustabdytas plėšikavimas ir vandalizmas“, – žurnalistams sakė policijos atstovas spaudai Pierre’as-Rombaut Mwana-Mputu.

Trečiadienį sostinėje eismas dar buvo palyginti neintensyvus, o daug moksleivių liko namuose. Tačiau dauguma miestiečių jau grįžo į gatves ir tikrino parduotuves bei kitus pastatus, nusiaubtus plėšikautojų arba ugnies.

Oficialiai skelbiamas aukų skaičius yra gerokai mažesnis už skaičių, kurį pateikia opozicija, tvirtinanti, jog žuvo daugiau nei 100 žmonių. Tačiau jis beveik atitinka žmogaus teisių organizacijos „Human Rights Watch“ (HRW) turimus duomenis, remiantis kuriais, žuvo 37 žmonės.

Jungtinės Tautos, dislokavusios Kongo Demokratinėje Respublikoje savo didžiausią taikdarių kontingentą, atsargiai vertino duomenis apie aukas.

„Yra daug žuvusiųjų“, – žurnalistams sakė Jose Maria Aranazas, vadovaujantis JT Jungtiniam žmogaus teisių biurui (UNJHRO).

Jis pridūrė, kad UNJHRO paskelbs aukų skaičių atlikęs nuodugnų patikrinimą.

JT Saugumo Taryba trečiadienį paragino Kongo Demokratinę Respubliką laikytis ramybės ir surengti „patikimus rinkimus“.

Opoziciniai judėjimai pirmadienį organizavo demonstracijas, per kurias buvo reikalaujama, kad atsistatydintų nuo 2001 metų šaliai vadovaujantis J.Kabila. Pagal Konstituciją, jis turėtų atsistatydinti gruodžio 20 dieną.

Abi konflikto šalys kaltino viena kitą dėl smurto proveržio.

Prezidentūros išplatintame pareiškime opozicija kaltinama tuo, kad demonstracijas pavertė „kruvinomis riaušėmis“.

Tuo tarpu Sąjungos už demokratiją ir socialinę pažangą (UDPS) atstovas spaudai Bruno Tshibala sakė, kad šie neramumai buvo „gaisras“, suplanuotas „kraugeriškos valdžios“.

J.Kabila dar nepaskyrė rinkimų datos, todėl būgštaujama, kad jis planuoja likti valdžioje, nors jį atsistatydinti spaudžia tiek politiniai oponentai šalies viduje, tiek Jungtinės Tautos bei didžiosios Vakarų valstybės.

Įnirtingiausi susirėmimai vyko sostinės centre ir pietinėje jos dalyje. Jų metu buvo padegti ir smarkiai nuniokoti valdančiosios partijos bei opozicijos biurai, taip pat sudeginta daug policijos turto.

Politikos veterano Etienne'o Tshisekedi vadovaujamos UDPS būstinėje gyvi sudegė keli žmonės.

Politinė įtampa šalyje tvyro nuo ginčijamo J.Kabilos perrinkimo prezidentu 2011 metų lapkritį.

E.Tshisekedi, oficialiai likęs antras rinkimuose, nepripažino pralaimėjimo.

Dėl susidariusios politinės aklavietės nuo tada šalyje nebuvo surengti jokie tiesioginiai rinkimai.

Per televiziją perskaitytame prezidentūros pareiškime nebuvo užsiminta apie valstybės vadovo politinius ateities planus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius