Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kremlius stengėsi paveikti balsavimo dėl „Mistral“ perdavimo rezultatus Prancūzijos spaudoje

Kremlius jau kurį laiką spaudžia Prancūziją siekdamas, kad karo laivai „Mistral“ būtų perduoti Rusijai. Maskva į kovą dėl laivų pasitelkia ir kibernetines atakas, kuriomis siekiama pademonstruoti neva Rusijai palankią Prancūzijos viešąją nuomonę. Laikraščio „Le Figaro“ interneto svetainė neseniai tapo programišių iš Rusijos taikiniu, kuomet joje buvo užduotas klausimas, ar reikia perduoti „Mistral“ laivus. Išsiaiškinta, kad apklausoje už Maskvai palankų sprendimą iš kelių kompiuterių Rusijoje buvo nubalsuota dešimtys tūkstančių kartų.
Laivas „Vladivostok“
Laivas „Vladivostok“ / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

„Ar Prancūzija turėtų perduoti „Mistral“ laivus Rusijai?“ Taip buvo suformuluotas klausimas, į kurį šį savaitgalį mes prašėme atsakyti skaitytojų“, – pirmadienį rašė laikraščio „Le Figaro“ žurnalistas Maxime'as Bellec'as savo straipsnyje pavadinimu „Kodėl mes nepaskelbėme savo paskutinės dienos apklausos rezultatų?“.

M.Bellec'o teigimu, sprendimas neskelbti apklausos dėl „Mistral“ laivo perdavimo Rusijai rezultatų susijęs su tuo, kad buvo nustatytas masinis automatizuotas balsavimas iš IP adresų, esančių Rusijoje.

M.Bellec'o teigimu, sprendimas neskelbti apklausos dėl „Mistral“ laivo perdavimo Rusijai rezultatų susijęs su tuo, kad buvo nustatytas masinis automatizuotas balsavimas iš IP adresų, esančių Rusijoje.

„Daugiau negu 180 tūkstančių balsavusiųjų, daugiau negu 260 tūkstančių, jeigu mes nebūtume panaudoję jokio filtro. Atkreipę dėmesį į šiuo neįprastai didelius skaičius, sekmadienį mes kreipėmės pagalbos į savo techninės pagalbos tarnybą, sustabdėme balsavimą ir tada nusprendėme nepublikuoti apklausos rezultatų. Tam buvo priežastis“, – teigia „Le Figaro“ žurnalistas.

„Aiškindamiesi detales, pastebėjome anomaliją, kuri buvo sukčiavimo požymis. Pavyzdžiui, vienas rusiškas IP adresas (kompiuterio atpažinimo numeris) balsavo 23 tūkstančius kartų. Taip pat nustatyta, kad iš vieno Ukrainoje esančio IP adreso balsuota 4300 kartų“, – sprendimą neviešinti dienos klausimo rezultatų pagrindė M.Bellec'as.

„Be to, mes pastebėjome, kad naktį iš šeštadienio į sekmadienį, tarp vienuoliktos valandos nakties ir penktos valandos ryto, gerokai išaugo balsų „už“ skaičius. Vartotojų lankymasis naktimis interneto svetainėje nėra įprastas reiškinys. Taigi, tapome robotų taikiniu“, – tikina „Le Figaro“ žurnalistas.

Pavyzdžiui, vienas rusiškas IP adresas (kompiuterio atpažinimo numeris) balsavo 23 tūkstančius kartų. Taip pat nustatyta, kad iš vieno Ukrainoje esančio IP adreso balsuota 4300 kartų“, – sprendimą neviešinti dienos klausimo rezultatų pagrindė M.Bellec'as.

Neseniai pasirodė informacija apie tai, jog Prancūzijos Sen Nazero uoste, kur šiuo metu yra „Mistral“ tipo laivas „Vladivostok“, nuo pirmadienio yra draudžiama į jį įlipti būsimajam laivo personalui iš Rusijos. Manoma, kad tokį sprendimą priėmė Prancūzijos valdžia. Tiesa, pirmadienio vakarą šalies gynybos ministerija tvirtino nieko nežinanti apie šį draudimą.

550 Rusijos jūreivių Sen Nazere yra nuo birželio 30 d. 400 iš jų dalyvavo mokymuose, kurie vyko pačiame „Vladivostok“ laive, o dar 150 jūreivių yra laivo „Smolny“, kuriame besitreniruojantys jūreiviai miega, įgula.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius