Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kremlius susimąstė apie daugpatystę, rūpindamasis demografine padėtimi

Kūdikis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kūdikis
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuogąstavimas, kad gali būti neišsaugotas trapus gyventojų skaičiaus didėjimas, verčia Rusijos valdžią atkreipti dėmesį į netradicinius receptus: prezidentas Dmitrijus Medvedevas antradienį davė nurodymą Vladimiro Putino vyriausybei išnagrinėti idėjas steigti daugiau spermos bankų ir legalizuoti daugpatystę.

Sau prezidentas pasiliko tradicines priemones – finansuojamus iš iždo „nacionalinius projektus“ sveikatos apsaugos ir švietimo srityje, kurie padidino jo populiarumą rinkimų laikotarpiu.

Gyventojų skaičiaus mažėjimas kelia grėsmę ekonomikos konkurencingumui. Analitikai dėl to kaltina blogą sveikatos apsaugą, narkomaniją, alkoholizmą ir dėl krizės sumažėjusias galimybes įsidarbinti.

Sveikatos apsaugos ir socialinės plėtotės ministerijos vadovė Tatjana Golikova pranešė per pasitarimą Kremliuje, jog pernai pirmą kartą nuo 1995 metų užfiksuota, kad žmonių gimė daugiau nei mirė, nors abortų skaičius – apie 1,2 mln. – buvo tik nedaug mažesnis už naujagimių skaičių (1,8 mln.).

Duokime vyrams po 100 tūkst. rublių – ir pastojimas bus užtikrintas, – užtikrino Vladimiras Žirinovskis.Ji įspėjo kad sveikatos apsaugos sistemos atsilikimas ir menkas finansavimas drauge su numatomu gimdymo amžiaus moterų skaičiaus sumažėjimu 4 mln. iki 2020 metų kelia grėsmę svarbiausiam valdžios uždaviniui: padidinti gyventojų skaičių per artimiausius dešimt metų iki 145 mln.

Kalbėję po beveik valandą trukusios T.Golikovos kalbos ministrai ir gubernatoriai taip pat bėrė skaičius, tad sėdėdamas priešais D.Medvedevą Maskvos meras Jurijus Lužkovas ėmė snausti ir knapsėti.

Prezidentas sutrikdė mieguistą posėdžio eigą netikėtai suteikęs žodį šalies politinės scenos veteranui.

„Lėčiau juda spermatozoidai. Vyrų sveikata blogėja visame pasaulyje“, – skambino pavojaus varpais Rusijos liberalų demokratų partijos (RLDP) ir jos frakcijos dūmoje lyderis Vladimiras Žirinovskis.

„Duokime vyrams po 100 tūkst. rublių – ir pastojimas bus užtikrintas“, – tikino jis springstantiems juoku pareigūnams, susirinkusiems paradinėje Kremliaus Aleksandro salėje.

„Reikia spermos banko kiekviename regione. Mes turime kriminalinių „autoritetų“ banką, bet spermos banko – trūksta“, – pranešė V.Žirinovskis, taip pat pasiūlęs legalizuoti daugpatystę ir atidaryti sienas visiems užsieniečiams, norintiems persikelti gyventi į Rusiją.

„Tiesiog vežti svetimus gyventojus – tegu pas mus namuose gyvena. Ir pas mus bus vaikų perprodukcija!“ – pažadėjo RLDP lyderis.

D.Medvedevas vos sulaikė šypseną, klausydamasis V.Žirinovskio, po to apibendrino: „Labai įdomūs siūlymai. Aš pavesiu vyriausybei išnagrinėti“.

Po to žodį gavo Genadijus Ziuganovas, Rusijos Federacijos komunistų partijos – vienintelės opozicinės frakcijos Valstybės Dūmoje – lyderis. „Gyventojai susidėvėję“, – pranešė jis.

„Šeši milijonai narkomanų, 12 su puse milijonų invalidų“, – suskaičiavo G.Ziuganovas ir pasiūlė skirti sveikatos apsaugai ir švietimui papildomų lėšų iš federalinio biudžeto pajamų, kurių paskirstymą Dūma nagrinės vasarį.

Komunistų lyderis užsipuolė vyriausybę, apkaltinęs nesugebėjimu sėkmingai vykdyti mokyklos reformą ir pasirėmė apklausų duomenimis.

„Dvidešimt procentų moksleivių atsakė, kad Saulė – tai Žemės palydovas. Kopernikas karste apsivertė! Trisdešimt procentų mano, kad radioaktyviosiomis medžiagomis užkrėstą pieną galima vartoti, jį išvirinus“, – argumentavo G.Ziuganovas.

„Aš pritariu jūsų patosui“, – sakė prezidentas ir pažadėjo duoti įpareigojimų Kabinetui, atsižvelgdamas į tai, kas buvo pasakyta pasitarime.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min