Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krizės įbauginti amerikiečiai sparčiai ginkluojasi

Ginklas, šoviniai ir doleriai
123rf.com / Ginklas, šoviniai ir doleriai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nedarbas, augantis nusikalstamumas ir miglotos ateities perspektyvos verčia Jungtinių Valstijų piliečius rimtai pasvarstyti apie savo saugumą. Tradiciškai garsėjantys pomėgiu laikyti namuose ginklą, dabar amerikiečiai sparčiai gerina savo pačių rekordus.

Po „Lehman Brothers“ banko griūties ir vėliau sekusių sukrėtimų socialinė įtampa JAV neslūgsta. Viltis, trumpam aplankiusi naciją po Baracko Obamos išrinkimo – taip pat jau istorija. Jos vietą nuosekliai keičia nusivylimas, pyktis ir nesaugumo jausmas.

Todėl žmonės, kurių protėviai kadaise užkariavo žemyną jodami iš Rytų į Vakarus ir šaudydami konkurentus bei čiabuvius, dabar ima suprasti, kad artėja metas, kai gali tekti pasirūpinti pačiais savimi.

Prekybos ginklais tvarka JAV – viena liberaliausių pasaulyje. Tuo ir naudojasi visi, norintys apsirūpinti pistoletu, revolveriu ar dar rimtesniu šaunamuoju ginklu. Naujausi kompanijos „Gallup“ atlikti šio rinkos segmento tyrimai tik patvirtino nuojautą, kad sunkmečiu piliečiai linkę mažiau pasitikėti valdžios institucijomis ir savisauga rūpintis patys.

Net 47 proc. suaugusių amerikiečių pasisakė namuose laikantys šaunamąjį ginklą arba keletą jų. Lygiai prieš metus tokių buvo 41 procentas. Tai – sparčiausias ginklavimosi tempu kilimas per pastaruosius 18 metų.

Per apklausą paaiškėjo dar keli įdomūs dalykai: itin sparčiai ginklavosi demokratai (ir jiems prijaučiantys liberalai). Primename, kad šių politinių pažiūrų žmonės visuomet pasisakydavo už griežtesnę ginklų kontrolę. Šioje visuomenės grupėje nuotaikų kaita dabar dar ryškesnė – per metus apsiginklavusių B.Obamos partiečių padaugėjo nuo 30 iki 40 procentų. Respublikonai gikluojasi lėčiau: iš dalies todėl, kad daugelis jau turi bent po pistoletą.

Ne mažiau įdomūs skaičiai surinkti ir apklausus moteris. Paaiškėjo, kad ginkluotų namų šeimininkių bei dirbančių moterų rankinėse taip pat sparčiai daugėja kulkas svaidančių aksesuarų. Per metus ginkluotų moteriškių padaugėjo nuo 33 iki 43 procentų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min