Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latvija nebeišlaiko ministerijos

Valdis Dombrovskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valdis Dombrovskis
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Latvijos vyriausybė nutarė panaikinti Vaikų, šeimos ir visuomeninės integracijos ministeriją. Jos funkcijos bus perduotos Gerovės, Teisingumo ir Švietimo ministerijoms.

Pagrindinė priežastis, dėl kurios naikinama ši svarbi gyventojams ministerija – nemažėjantis biudžeto deficitas. Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis sakė, kad šios valstybinės įstaigos tenka atsisakyti, nes būtina sumažinti biurokratinį aparatą.

Priversta dar labiau apkarpyti valstybės išlaidas dėl nesitraukiančios ekonominės krizės, Latvija ėmėsi valstybės valdymo reformos, pirmiausia, pradėdama mažinti valstybės tarnautojų skaičių. Ankstesnė vyriausybė, vadovaujama Ivaro Godmanio, buvo pradėjusi tokią reorganizaciją, tačiau ji nutrūko, kai vyriausybei teko atsistatydinti kilus visuomenės nepasitenkinimui, kuris prasiveržė neramumais Rygos gatvėse.

Balandžio pradžioje Valstybinės kanceliarijos vadovė Gunta Veismanė pranešė, kad planuojama pertvarkyti visas valstybines įstaigas, siekiant kuo labiau sumažinti jų išlaikymo išlaidas ir darbuotojų skaičių. Valdininkė sakė, kad vyriausybė siekia valstybinio sektoriaus darbuotojų skaičių sumažinti nuo 14 proc., kaip yra dabar, iki 8-10 procentų.

Taip tikimasi sumažinti biudžeto išlaidas, o tuo pačiu ir biudžeto deficitą. Tai būtina padaryti, kad Latvija galėtų gauti kitą dalį Tarptautinio valiutos fondo jai skirtos paramos; ši piniginė injekcija buvo pristabdyta dėl nemažėjančio biudžeto deficito. Jau artimiausiu metu Latvijos vyriausybė skelbs, kokių naujų priemonių imasi, kad valstybės išlaidas pavyktų sumažinti dar net 40 procentų.

Tokių drastiškų veiksmų tenka imtis, nes Latvijos ekonominė padėtis negerėja. Centrinė statistikos valdyba pranešė, kad pirmąjį šių metų ketvirtį Latvijos bendrasis vidaus produktas palyginti su 2008 metų paskutiniu ketvirčiu smuko net 28,7 procento.
 

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min